Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kultuuriminister: uuenenud muuseumid on äratanud huvi
Hiljuti avaldatud statistika muuseumikülastuste kohta näitas, et möödunud aasta jooksul käidi muuseumides 3,7 miljonit korda, mis on ligi viiendiku võrra rohkem kui aasta varem. „Külastajate seas on märkimisväärne hulk välisturiste, aga enamiku külastustest tegid Eesti inimesed, kes paistavad ka Euroopas silma sellega, et käivad rohkem muuseumides, kui muudes riikides. Kindlasti mängib siin olulist rolli tõsiasi, et paljud Eesti muuseumid on viimaste aastate jooksul teinud läbi põhjalikke uuendusi, suures osas ka Euroopa Liidu vahendite toel,“ ütles kultuuriminister Urve Tiidus.

„Täna on eriti hea meel veel ühe muuseumi üle, mis läbis oma 90. juubeliaasta eel põhjaliku uuenduskuuri ja avab taas uksed külastajatele. Eesti Tervishoiu Muuseumi uut tulekut on saanud paar aastat oodata, aga seda suurem on ootusärevus ja soov muuseumiga tutvust uuendada,“ märkis Tiidus ja lisas, et käik tervishoiu muuseumisse oleks kasulik igaühel ette võtta, et iseend paremini tundma õppida.

„Eesti muuseumide viimastel aastatel järjest kasvanud populaarsus ei tulene pelgalt uutest hoonetest või remonditud näitusesaalidest, vaid sellestki, kui põnevalt ja põhjalikult on esitatud muuseumikogude rikkalik sisu, kui haaravalt seda külastajatele edasi antakse ja kui nutikalt oma tegevusest teada antakse. Meie muuseumid on selles järjest tugevamad,“ tunnustas kultuuriminister.

Kultuuriministeeriumi muuseuminõunik Marju Reismaa tõi muuseumikülastuste arvu suurenemise ühe mõjutajana esile ka muuseumiöö. „Muuseumiöö muutub aasta-aastalt aina populaarsemaks. Näiteks sel aastal külastas selle ühe õhtu jooksul muuseume üle Eesti rohkem kui 84 000 inimest,“ märkis Reismaa.

Statistikaameti andmetel kasvas muuseumikülastuste arv 2013. aastal varasema aastaga võrreldes rohkem kui 650 000 võrra. Viimati oli nii suur kasv 2011. aastal, mil muuseumikülastusi oli varasema aastaga võrreldes 23% rohkem.

Eestis on ligi 250 erineva suurusega muuseumi, mis kõik annavad oma panuse haridusse, ühiskondlikku ellu, elukeskkonda ja turismi. Muuseumide missioon on hoida kultuuri ajalist pidevust, olla minevikukogemuse siduja tulevikuga.
30 Mai 2014
  Kommentaarid