Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Maailmapäeval saab proovida pagulase elu
Tänal kell 13.00 algab Tallinnas, Vabaduse väljakul Maailmapäev. Päev tõstab teadlikkust humanitaarabist ja näitab, kuidas väike Eesti aitab kaasa suurte kriiside lahendamisele kogu maailmas.

Arengukoostöö Ümarlaua juhi Piret Hirve sõnul tutvustab Maailmapäev tõsiseid teemasid aktiivse tegevuse ja meelelahutuse kaudu. “Humanitaarkriisid puudutavad miljoneid ja abi vajavate inimeste arv maailmmas aina tõuseb. Selle asemel, et numbritest masendusse laskuda, tahame me näidata, kuidas ettevõtlikuse ja rõõmsa meelega saab palju head teha.”

Maailmapäeval saab igaüks proovida, kuidas oleks elada Jordaanias Zaatari pagulaslaagri telgis. Soovijad registreeritakse, tehakse foto, viiakse pagulase telki ning antakse toitu, mida söövad Zaatri pagulaslaagris olevad inimesed.

Muusikahuvilised õpivad trummide mängimist, mis valmistati Aafrika ja Aasia pagulaste pottidest. Koos Filipiinidel töötanud vabatahtlikega saab ise teha plastpudelist lambi, mis töötab ilma elektrita.

Lastele tutvustame maailma paiku lõbusate ja harivate mängude kaudu. Iga laps saab endale vanast sokist käpiknuku teha. Samal ajal loetakse Keenia ja Mosambiigi laste lugusid. kust saab teada, miks jooksevad koerad autodele järele või kuidas kilpkonn kuulsaks sai. Päästekoer Nublu tutvustab Eesti Päästemeeskonda ja kunstnik Marko Pikkat õpetab lapsi joonistama.

Kogu päeva jooksul pakuvad muusikat nii kohalikud kui maailmamuusika bändid. Maailmapäevapeaesineja Carlou D on Senegalist ja tema looming on pühendatud rahule. Eesti ansamblitest esinevad Rasmus Rändvee ja Facelift Deer ning Tenfold Rabbit. Politsei- ja Piirivalveorkester astub üles koos Suprjadkide ja Svjata Vatraga.

Sel aastal on Maailmapäeva teema “Kriisid ei tunne riigipiire”. Platsil on 30 erinevat organisatsiooni, kes tegelevad humanitaarabi andmise, pagulaste ja arengukoostööga.
31 Mai 2014
  Kommentaarid