Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Siseministeerium jagab noortele suunatud ennetusprojektidele 140 000 eurot
Siseministeerium ootab 15. juunini projektitaotlusi noortele suunatud tõenduspõhisteks ennetustegevusteks, projektikonkursi fond on 140 000 eurot.

Konkursile oodatakse taotlusi, mis panustavad laste sotsiaalsete oskuste arendamisse ning vägivalla ennetamisse ja vähendamisse. „Me kõik teame, et varane sekkumine ja riskikäitumise ennetamine on oluliselt efektiivsem ning odavam kui tagajärgedega tegelemine – öeldakse, et iga ennetusele kulutatud euro toob end hiljem kümnekordselt tagasi. Kui saame ennetada ja tõkestada ennast ja teisi kahjustavat käitumist ja ühtlasi pakkuda noortele vaba aja täitmist mõistlike ja arendavate tegevustega, on neil tulevikus oluliselt väiksem tõenäosus halvale teele sattuda,“ ütles siseminister Hanno Pevkur.

Konkursil on oodatud osalema 6-17-aastastele noortele suunatud tõendus- ja teadmispõhised tegevused ja programmid, mis arendavad sotsiaalseid oskusi ning ennetavad ja vähendavad vägivaldset käitumist. „Ennetustegevuste eesmärk saab olla ainult pikaajaline, seepärast eelistame pakkuda tuge sellistele tegevustele, mille mõju on tõestatud ja mõõdetav,“ selgitas Pevkur. Tegevuste eesmärk peab olema toetava ja turvalise õpikeskkonna loomine, riskikäitumise suhtes taunivate hoiakute kujundamine ning lastele sotsiaalsete oskuste õpetamine.

Projektis osaleja peab olema valmis ennetusprogramme ja sekkumisi läbi viima, nende tulemusi mõõtma ning programmi vastavalt vajadustele arendama. Konkursil võivad osaleda Eestis registreeritud mittetulundusühingud ja sihtasutused ning riigi ja kohaliku omavalitsuse üksuse ametiasutused. Taotluste esitamise tähtaeg on 15. juuni 2014.
06 Juuni 2014
  Kommentaarid