Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Homme avatakse kaasaegne Eesti infoühiskonna Showroom
Neljapäeval, 19. juunil avab president Toomas Hendrik Ilves uue ja kaasaegse Eesti infoühiskonna parimaid praktikaid koondava e-estonia.com Showroom´i.

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi asekantsleri Taavi Kotka sõnul on innovatsioon ja eestlaste igapäevane IKT lahenduste kasutamine muutunud osaks Eesti mainest. „Teiste riikide huvi meie e-riigi lahenduste vastu on iga aastaga märgatavalt kasvanud ning Eestit külastab ainuüksi sellel eesmärgil juba rohkem kui 300 delegatsiooni aastas. See on ka üks peamisi põhjuseid, miks riik viib senise esitluskeskuse veelgi paremale tasemele,“ ütles Kotka.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) juhatuse esimees Taavi Laur: „EASi jaoks on esitluskeskus tänaseks kujunenud igapäevaseks töövahendiks välisinvesteeringute Eestisse meelitamisel. Välisinvestor soovib oma silmaga näha meie eeliseid ja edulugusid, mis on Showroom´is hästi presenteeritud.“

"E-estonia.com Showroom on suunatud eelkõige väliskülalistele ja rahvusvahelistele delegatsioonidele, kes saavad paaritunnise tutvustuse käigus ülevaate nutikast IT kasutusest Eesti ühiskonnas. Näiteks hästi levinud ID-kaardi ja mobiil-ID mitmekülgsest kasutusvõimalustest, e-valimissüsteemist ja start-up maastikust. Eesti on tarkade lahenduste väljatöötamisel maailmas esirinnas ja seda kogemust tuleb edasi anda ning realiseerida riigi mainekujunduses," ütles e-estonia.com Showroom´i projektijuht Indrek Vimberg. Vimberg selgitas, et lisaks e-lahendustele saab keskuses näha nutikaid lahendusi erinevates majandusharudes, näiteks tööstuses.

EAS koostöös juhtivate IKT sektori ettevõtete ja haridusasutustega arendab edasi Eesti kui eduka infoühiskonna rahvusvahelist mainet.

Uus Showroom on Eesti IKT Demokeskuse esitluskeskuse järeltulija, mis loodi 2009. aastal seitsme Eesti ettevõtte poolt (MicroLink Eesti, EMT, Elion, Microsoft Eesti, Santa Monica Networks, Datel ja Ülemiste City).

E-estonia.com Showroom´il on kümnest avaliku- ja erasektori esindajast koosnev nõukoda, mida juhib Majandus-ja Kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Taavi Kotka. Keskus asub aadressil Lõõtsa 2a, Tallinnas Ülemiste City’s.

E-estonia.com Showroom´i pidulik avamine toimub 19. juunil kell 12.
18 Juuni 2014
  Kommentaarid