Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Hirvo Surva liitub Ida-Virumaale jõudnud tuleteelistega
Eile jõudis XXVI laulu- ja XIX tantsupeo tuli Jõgevamaalt Ida-Virumaale, kus liigutakse kogu jaanipühade jooksul. Täna istub ratta sadulasse ka Mäetaguse vallast pärit laulupeo kunstiline juht Hirvo Surva, et viia peotuli Iisaku vallast Illukale.

Maakonnavahetuse tseremoonia toimus Ulvi külas, kust edasi liikus laulu- ja tantsupeo tuli koos saatekolonniga Avinurme. Täna algusega kell 13.40 teeb koos Atsalama segakooriga ühe etapi tuleteekonnast kaasa Hirvo Surva, kes ise ka tuld edasi viiva tandemratta sadulasse istub.

“Minu ema on Atsalama koori asutaja ja pikaaegne dirigent ning isa on selles kooris laulnud asutamisest alates. Ühtlasi on see minu kodukant ja koos lähedastega tuletulemises osaleda on midagi erilist. Tuleteekonnast osasaamine on emotsionaalne puudutus enne suurt pidu,” rääkis Hirvo Surva.

Etapi alguskohaks on Jõuga järve juures asuv plats ning lõppkohaks dirigendi ja helilooja Alfred Karindi sünnikoht Illuka vallas. Etapi pikkuseks on 7,7 kilomeetrit.

“Laulu- ja tantsupeo tuli on nii tähtis sümbol, et sellest tuleb võimalikult palju osa saada. Tuleteekonda saadavad ja tervitavad läbi Eestimaa nii paljud inimesed, et see annab tulele Tallinnasse jõudmiseks suure väe ning soojendab inimesed üles,” kirjeldas Surva.

Ida-Virumaa TuleTulemise meeskonna pealiku Margo Muda sõnul armastatakse Ida-Virumaal laulmist ja tantsimist. “Seda näitas ka kollektiivide suur huvi Ida-Virumaa etappide vastu. Puudutuse aja laulupeo eel on ainult rõõm, et osatakse puudutada ka seda piirkonda, mis muidu on tihti tänamatult puudutamata jäänud,” avaldas Muda headmeelt selle üle, et tuli Ida-Virumaal koguni kuus päeva ringi liigub.

21. juuni õhtul jõuab tuli Eesti idapoolsemasse punkti Narva, kus kindluse õuel toimub 16 linna kollektiivi osavõtul suur simman.

15. juunist 4. juulini 2014 toimuval TuleTulemisel “Külast-külla, käest-kätte” viivad kohalikud koorid, tantsurühmad ja orkestrid peotule peolinna teatesõiduna jalgratastel. TuleTulemine 2014 saab teoks Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse korraldusel koostöös Tartu Meeskooriga Akadeemiline Emajõgi ja naiskooriga Emajõe Laulikud ning väga paljude toredate organisatsioonide ja inimestega.

XXVI laulu- ja XIX tantsupidu toimub Tallinnas 4.-6. juulil 2014. Laulupeo kunstiline juht on Hirvo Surva. Tantsupeo pealavastaja on Maido Saar, muusikajuht on Toomas Lunge ning idee ja loo autor on Sten Weidebaum. Rahvamuusikute pillipeo pealik on Juhan Uppin.
20 Juuni 2014
  Kommentaarid