Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Rahvaliit viskas Mart Helme erakonnast välja

Rahvaliidu juhatus viskas Mart Helme neljapäeval erakonnast välja süüdistades teda ajakirjanduse vahendusel erakonna maine kahjustamises.

Rahvaliidus on kombeks, et omavahelised erimeelsused klaaritakse ära erakonna siseselt ja ajakirjanduse poole pöördutakse alles siis, kui isekeskis kokkuleppele ei jõuta, teatas erakonna pressiesindaja.

Ta lisas, et Rahvaliidu põhikirja kohaselt peavad erakonna liikmed hoidma kõrgel erakonna mainet ja hoiduma erakonda kahjustavast tegevusest. Pressiesindaja märkis, et juhatusel on õigus arvata erakonnast välja need liikmed, kes käituvad Rahvaliidu tavade vastaselt.

Rahvaliidu Läänemaa piirkonna juhatuse liige Mart Helme ütles esmaspäeval ajalehele Lääne Elu, et piirkonna juhatuse hinnangul peab nende erakonnakaaslasest siseminister Margus Leivo Lihula ausamba mahavõtmisel tekkinud skandaali tõttu tagasi astuma ja enne avabastama ametist ka politseiameti peadirektori Robert Antropovi.

Endise Eesti suursaadiku Venemaal Helme sõnul ei aktsepteeri piirkonna juhatus erakonnakaaslasest Leivo selgitust, et täitis Lihula monumendi mahavõtmisel vaid käsku, kuna Leivo on poliitik ja kannab poliitilist vastutust. "Ta kas ei anna endale aru poliitilisest vastutusest või peabki ta õigeks, et rahvale võib aeg-ajalt peksa anda," ütles Helme Lääne Elule.

Rahvaliidu Läänemaa piirkonna organisatsiooni esimees Einar Pärnpuu kinnitas pärast Helme avaldust BNS-ile, et ole erakonna piirkonna juhatus pole kutsunud Leivot tagasi astuma ja Helme on seda rääkides oma volitusi ületanud.

Rahvaliidu keskjuhatus leidis neljapäeval, et Mart Helme pöördus erakonnakaaslase vastaste süüdistustega otse ajakirjanduse poole, vaevumata süüdistatava või erakonna juhatusega eelnevalt suhtlema, kahjustades sellega erakonna mainet. Juhatuse otsus Helme välja heita oli üksmeelne.  BNS

09 September 2004
  Kommentaarid