Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

KIK toetab reostustõrje vabatahtlike õpet
SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) nõukogu otsustas toetada Eestimaa Looduse Fondi poolt läbiviidavaid õppuseid reostunud eluslooduse ja ranniku päästmiseks.

"Eesti on teinud viimastel aastatel olulisi investeeringuid reostustõrje võimekuse parandamiseks. Ka ootan sügiseks konkreetseid ettepanekuid meie meres toimuva punkerdamise reeglite muutmiseks selliselt, et õnnetuste ära hoidmine oleks paremini tagatud. Eestimaa Looduse Fondi valmisolek koolitada ja õpetada vabatahtlikke, kes suurõnnetuse korral oleksid nõus appi tulema, on kindlasti tänuväärne ja vajalik, seetõttu otsustasime nende taotlust ka rahaliselt toetada," selgitas KIKi nõukogu juht Keit Pentus-Rosimannus.

Olemasolev eluslooduse päästeplaan, piisav arv koolitatud vabatahtlikke ja nende koordineerijaid võimaldab rannikule sattunud nafta operatiivsemat ja kiiremat likvideerimist, mis omakorda vähendab loomade naftasse sattumise ohtu.

Lisaks koolitustele uuendatakse andmebaasi, kuhu on kogutud rannikureostuse likvideerimise ja reostunud eluslooduse päästega seotud vabatahtlike andmed. Sealt saab ka infot vabatahtlike koolitustel või päästetöödel osalemise kohta. Teavet kasutatakse vabatahtlike kaasamiseks päästetöödele. Projekti läheb kokku maksma 52 172 eurot millest KIKi toetus on 100 protsenti.

HELCOM-i Läänemere tegevuskava soovituse kohaselt on merekeskkonna hädaolukordadeks valmisoleku suurendamiseks läbi viidavad erinevad õppused tunnustatud ja vajalikud tegevused.

Tegevust toetatakse KIKi keskkonnaprogrammi merekeskkonna programmist, kuhu on võimalik taotlusi esitada kuni 21. augustini. Rohkem infot KIKi kodulehelt.

KIK hoiab tervet elukeskkonda, väärtustab puhast loodust ning säästvat arengut. Juhtiva keskkonnaabi ja -investeeringute suunajana rahastab KIK erinevaid keskkonnaprojekte Eesti keskkonnatasudest laekuvast rahast, CO2 kvoodimüügi tuludest ning Euroopa Liidu struktuurifondidest. Lisaks pakub KIK võimalust taotleda sihtotstarbelist laenu keskkonnaprojektide elluviimiseks. Kokku on KIKist neljateistkümne aastaga toetust saanud üle 16 tuhande projekti.
25 Juuli 2014
  Kommentaarid