Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Vooluveekogude seisundi parandamiseks küsitakse toetust üle 2,5 miljoni euro
SA Keskkonnainvesteeringute Keskusele (KIK) laekus 15 taotlust vooluveekogude seisundi parandamiseks. Projektidega küsitud esialgne toetus kokku on üle 2,5 miljoni euro, kuid lõplik kogusumma selgub taotluste hindamise käigus. Tegemist on seitsmenda ja ühtlasi viimase taotlusvooruga perioodi 2007-2013 Euroopa Ühtekuuluvusfondi (ÜF) vahenditest.

Toetust taotletakse peamiselt kalapääsude rajamiseks, et tagada kaladele rändevõimalused jõgedel. Taotluste rahuldamise otsused teeb KIK käesoleva aasta novembris.

Kokku on KIK eelneva kuue vooru jooksul vahendanud üle 14 miljoni euro ÜFi toetust 46 projektile, millega parandatakse vooluveekogude seisundit. Rahastatud projektidega on võimalik tutvuda KIKi kodulehel.

Varasemalt toetust saanud projektidest on tänaseks lõpetatud 12 projekti ning 2014. aastal peaks lõppema veel vähemalt 15 projekti. Näiteks Pirita jõel Kose veskijärve kalapääsu, Are jõel Pärivere paisu likvideerimise ning Leevi jõel Küla- ja Veskijärve kalapääsude projektid.

Kuni 21. augustini on avatud KIKi keskkonnaprogrammi taotlusvoor. Avatud voorust saab toetust küsida ka siseveekogude tervendamise ja korrashoiuga seotud tegevustele, mis aitavad säilitada või saavutada nende head või väga head seisundit või ökoloogilist potentsiaali. Rohkem infot KIKi kodulehelt.

KIK hoiab tervet elukeskkonda, väärtustab puhast loodust ning säästvat arengut. Juhtiva keskkonnaabi ja -investeeringute erinevaid keskkonnaprojekte Eesti keskkonnatasudest laekuvast rahast, CO2 kvoodimüügi tuludest ning Euroopa Liidu struktuurifondidest. Lisaks pakub KIK võimalust taotleda sihtotstarbelist laenu keskkonnaprojektide elluviimiseks. Kokku on KIKist neljateistkümne aastaga toetust saanud üle 16 tuhande projekti.

Saile Mägi
29 Juuli 2014
  Kommentaarid