Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Maanteeamet vähendab oktoobri algul maanteedel piirkiirust
Maanteeamet kavatseb korjata maanteedelt ära 100 km/h ja 110 km/h sõita lubavad märgid oktoobri alguses.

"Varasematel aastatel oleme suuremat piirkiirust lubavad märgid ära korjanud oktoobri esimesel nädalal, kuna ilmaolud võimaldavad tavaliselt septembris veel suuremat kiirust," ütles BNS-ile maanteeameti peadirektori asetäitja Harri Kuusk.

Raplamaa Kuusiku meteoroloogiajaam registreeris ööl vastu 9. septembrit esimese öökülma, kuid Kuuse sõnul lühikene öökülm tee sõidetavust ei mõjuta.

"Tee muldkeha on päevaga soojenenud, mistõttu väike öökülm endast ohtu ei kujuta. See peab väga pikk öökülm olema, et piirkiirust alandada," märkis Kuusk.

Ta lisas, et maanteeametil on olemas ka oma teeilmajaamad, mille abil saab ülevaate teepinna temperatuurist erinevates paikades.

Maanteeamet hakkas maanteedele 100 km/h ja 110 km/h sõita lubavaid märke üles panema aprilli lõpus. Kokku tõusis suveperioodiks Eesti maanteedel piirkiirus 516 kilomeetril. Tavapäraselt tohib Eesti maanteedel sõita 90 km/h.   BNS

11 September 2004
  Kommentaarid