Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

NATO otsib lahendust Balti riikide õhuturbele
Laupäeval Tallinnas kogunenud NATO sõjalise komitee hinnangul tuleb leida lahendus Balti riikide õhuturbe küsimusele, kuna Eesti, Läti ja Leedu ei ole ise võimelised lähema 15 aasta jooksul sõjalennukeid ostma.

Aktuaalse Kaamera teatel kinnitas NATO sõjalise komitee esimees Harald Kujat, et kidlasti ei jää Balti riikide õhuruum valveta.

Tõenäoliselt jätkub Balti riikide õhuruumi valve NATO riikide kolmekuulise rotatsiooni korras, nagu see on toimunud seni alates Baltimaade saamisest alliansi liikmeks selle aasta märtsis.

Alates 29. märtsist täitsid õhupolitsei funktsioone Balti riikides Belgia õhujõudude hävitajad F-16 ning 1. juulist võttis selle ülesande enda kanda Taani F-16-tüüpi hävitajad.

Esialgse kava järgi pidi oktoobrist Balti riikide õhuturbe üle võtma Suurbritannia, kes teatas augustis, et NATO lennukite kasutada antud Leedus asuv Zokniai lennuväli ei sobi Briti õhuväe kasutuses olevatele Tornado-tüüpi hävitajatele.

Tõenäoliselt võtab oktoobris Balti riikide õhuruumi valve üle NATO riik, kes kasutab hävitajaid F-16. NATO-s on selliseid riike kümme.

Leedu on lubanud, et Zokniai lennuvälja tehnilised probleemid lahendatakse võimalikult kiiresti.   BNS

11 September 2004
  Kommentaarid