Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Tartu Võidu sild avatakse esmaspäevast osaliselt liikluseks
Kesklinna liiklusprobleemide leevendamiseks avatakse 1.septembrist remondisoleval Võidu sillal kummaski suunas üks sõidurada, kus liiklemine toimub kitsendatud tingimustes. Sõidukijuhtidel soovitatakse kuni tavapärase liikluskorralduse taastumiseni võimalusel kasutada Emajõe ületamiseks teisi sildu.

„Silla remondijärg on nii kaugel, et ehitaja lubab septembrist alates silla osaliselt liikluseks avada. Ühel teepoolel antakse sõidukite kasutusse kummaski suunas üks sõidurada ning pärast teisel sillapoolel vuukide ja ettenähtud katendi paigaldamist suunatakse sõidukid sinna. Kahtlemata põhjustab see ebamugavusi nii sõidukijuhtidele kui ka silla remontijaile, kuid kesklinna liikluses tekkinud olukorra leevendamiseks on selline liikluskorralduse muudatus hädavalik,“ ütles abilinnapea Valvo Semilarski.

Jalakäijad ja kergliiklejad lubatakse sillale peale renoveeritud sillapiirete paigaldamist.

Linnavalitsus loodab liiklejate mõistvale suhtumisele.

Praegu paigaldatakse silla ühel poolel paisuvuuke ning silla all tehakse betoonkonstruktsioonide parandustöid. Täiendavate töödena on plaanis renoveerida silla elektrivarustus ning silda on kavas veel ka altpoolt viimistleda-värvida. Kasutades tänavust Emajõe madalat veeseisu on plaanis parandada ka silla vahetus läheduses nähtavale tulnud kaldakindlustuse lagunenud betoonkonstruktsioone.

Võidu sild avatakse liikluseks täies mahus peale silla lõplike katendite ja piirete paigaldamist 31. oktoobril, mis on ka lepingujärgne silla valmimise tähtaeg.
29 August 2014
  Kommentaarid