Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Pärnu maakonnas algavad Rail Balticu geotehnilised uuringud
Täna, 10.septembril, alustatakse Rail Balticu geotehniliste uuringutega Pärnumaal, Häädemeeste valda jääval trassilõigul. Uuringutega analüüsitakse raudtee aluspinnase geotehnilisi omadusi ning nende teostamine on eeldus ohutu ja töökindla raudteetrassi planeerimiseks.

Tööd algavad Häädemeeste vallas 18 kilomeetri pikkusel trassilõigul Orajõe külast Nepste külani. Maade valdajaks on sellel lõigul valdavalt RMK, kellelt on tööde teostamiseks kirjalik nõusolek juba saadud. Teistele maaomanikele saadetakse enne nendele kuuluvatel maadel töödega alustamist tegevustest teavitav kiri ning küsitakse maaomaniku nõusolekut geotehniliste uuringute tegemiseks. Geotehnilise uuringu tegemine ei nõua maaomanikult täiendavat aja- või asjaajamiskulu ning maaomaniku kohalolek uuringu läbiviimise ajal ei ole vajalik.

Geotehniliste uuringute eesmärk on välja selgitada raudtee ja sellega seotud ehitiste aluspinnase läbilõige, pinnasevee tase ja pinnasekihtide geotehnilised omadused.

Geotehniliste uuringute käigus tehakse projekteeritava raudtee koridoris 100 meetri tagant puuraugud diameetriga ca 10 cm. Puuraukudest võetakse pinnasest proovid laboriuuringuteks. Puuraukude sügavus sõltub vajalikest määrangutest ja geoloogilisest ehitusest ning jääb enamasti vahemikku 3-10 m. Puurimistööde lõppedes jäetakse augud paariks päevaks avatuks, et vajadusel mõõta pinnaseveetaset ning seejärel augud täidetakse.

Töid teostab Reaalprojekt OÜ ning täpsemat infot saab Rail Balticu infoveebist: http://www.railbaltic.info/et/uldtutvustus/geotehnilised-uuringud

Rail Baltic on keskkonnasõbralik kiire raudtee, mis ühendab Eesti ülejäänud Euroopa ning naaberriikide Läti ja Leeduga. Euroopa Liidu rahastuse toel jätkatakse ettevalmistustega ehitustöödeks eeldatavasti aastatel 2017-2018.


Rasmus Ruuda
10 September 2014
  Kommentaarid