Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kiisler: Reformerakond pelgab Ida-Virumaad rohkem kui haldusreformi
Riigikogu liige Siim Kiisler ütles, et Sisekaitseakadeemia Ida-Virumaale kolimise mittetoetamine näitab, et Reformierakonna juhitud valitsus pelgab Ida-Virumaad rohkem kui haldusreformi.

Sisekaitseakadeemia üleviimist puudutava eelnõu ettekandja Siim Kiisleri sõnul on argumendid selle vastu otsitud. „Räägitakse, nagu ei oleks Sisekaitseakadeemia Ida-Virumaale kolimiseks raha või langeks kolimisega õppeasutuses antava hariduse kvaliteet. Need ei ole tõsiseltvõetavad argumendid. Meenutan, et eelmine valitsus nägi akadeemia tarbeks raha ette Euroopa Liidu vahenditest,“ rääkis Kiisler.

Kiisler meenutas, et Reformierakond lubas oma 2011. aasta valimisprogrammis alustada uue Sisekaitseakadeemia rajamist Ida-Virumaale. „Tänases muutunud julgeolekuolukorras on Sisekaitseakadeemia Ida-Virumaale viimise julgeolekumõõde muutunud eriti oluliseks. Seetõttu on kummaline, et Reformierakond pelgab Ida-Virumaad. Tahaksin rõhutada, et igasugused ebamäärased asendustegevused, nagu üksnes teatud hooajalise praktikabaasi rajamine Ida-Virumaale, on enesepettus. Näilised lahendused ei täida eesmärki suurendada Eesti idapiiri läheduses riigi kohalolu ja turvalisust,“ rääkis Kiisler.

„Ameeriklased on valmis Eestisse tulema ja meie julgeolekusse panustama. Aga peame ka ise sellesse täiendavalt panustama. Praegu on see hetk käes, kus tuleks näidata, et ka Eesti riik on valmis astuma samme, mis on ehk töömahukad, kuid suurendavad Eesti Vabariigi julgeolekut ja kohalolekut Ida-Virumaal,“ rääkis Kiisler.

Kiisler toonitas, et ka Valitsuse Ida-Virumaa tegevuskavas on kirjas, et riigi kohalolu tuleb piirkonnas suurendada.

Kiisleri sõnul kasvaks õppeasutuse kolimisega Ida-Virumaale Eesti riigi kohalolu piirkonnas: igapäevaselt suureneks politseinike, päästeteenistujate, tolliametnike ning vanglateenistujate kohalolu piirkonnas. Samuti paraneksid tema hinnangul kohalike sisekaitse valdkonna asutuste arenguvõimalused, kuna osa seal õppinud kadettidest asuks tööle Ida-Virumaale.
18 September 2014
  Kommentaarid