Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Narva jõel ebaseaduslikult piiri ületanud mehed hakkasid piirivalvuritele vastu
Laupäeval, 20.septembril peeti Narva jõel kinni kaks ebaseaduslikult piiri ületanud Vene Föderatsiooni kodanikku. Kinnipidamisel eirasid mehed piiripolitseinike korraldusi ning osutasid ka füüsilist vastupanu.

20.septembril kella 12.20 paiku teatati Vasknarva kordoni piirivalvuritele, et Narva jõel on Eesti poolel kalastamas Vene Föderatsiooni registreerimisnumbriga kalapaat.

Sündmuskohale reageerinud piirivalvurid selgitasid välja, et kaks Vene Föderatsiooni kodanikku olid ületanud ajutist kontrolljoont ning pannud sellega toime ebaseadusliku piiriületuse.

Kinnipidamisel osutasid mehed piirivalvuritele tugevat vastupanu ja eirasid neile antud korraldusi. Lisaks üritasid mehed põgeneda tagasi Vene Föderatsiooni poolele, lõigates kolmel korral noaga läbi köie, millega nende paat oli kinnitatud piirivalvekaatri külge.

Mehed peeti kahtlustatavana kinni ja viidi Jõhvi arestimajja. Neile esitati kahtlustus Eesti Vabariigi ajutise kontrolljoone ebaseaduslikus ületamises, mis oli toime pandud transpordivahendiga selleks mitteettenähtud kohas ja eirates politseiametniku korraldusi.

Ida prefektuuri piirivalvebüroo juhi Indrek Püvi sõnul on piiririkkumise asjaolud ja meeste käitumise põhjused selgitamisel. "Narva jõel on ajutine kontrolljoon märgistatud spetsiaalsete poidega, mille vaheline ala on lühike ja kontrolljoone kulgemine hästi näha. Seetõttu on hooletusest sündinud piiririkkumisi Narva jõel suhteliselt vähe. Piirvalvuritele vastuhakkamist tuleb ette üliharva," sõnas Ida prefektuuri piirivalvebüroo juht Indrek Püvi.


Olja Kivistik
21 September 2014
  Kommentaarid