Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Politsei harjutab siseministeeriumis kurjategija kahjutuks tegemist
Täna pärastlõunal korraldab politsei koos päästjate, kiirabi ning haiglatega õppuse siseministeeriumi hoones, et harjutada ründaja kahjutuks tegemist ja inimeste päästmist.

„Politsei peab olema alati sammukese ees, mis tähendab, et meil tuleb regulaarselt läbi mängida erinevad kuriteo stsenaariumid, et testida nii enda kui ka oma partnerite vilumust. Õppuse asukoha valmimisel oleme lähtunud sellest, et nii hoone kui ka selle ümbrus oleks meile pigem keeruline kui mugav. Raskendatud liikumisega ministeerimi maja on nii politseile, päästjatele, meedikutele ning hoone töötajatele, kes harjutavad kriisi olukorras tegutsemist, heaks proovikiviks,“ ütles Põhja prefektuuri kriisireguleerija ning õppuse juht Janek Laaneväli.

Õppuse tõttu on liiklemine ajutiselt häiritud Tallinna vanalinnas Pika ja Tolli tänava ristmikust kuni Vaimu tänava ristmikuni ning Laia ja Tolli tänava ristmikust kuni Suurtüki tänava ristmikuni orienteeruvalt kella 19ni. Piirkonna elanikud ning seal töötavad inimesed saavad õppuse alalt autoga lahkuda ning sinna siseneda, samuti ei piirata jalgsi liikumist ega muudeta parkimiskorraldust. Õppusega ei kaasne ohtu vanalinlastele ega seal ümbruses liikujatele.

Sarnase harjutuse tegid politseinikud ning teised operatiivtöötajad, kelle igapäeva töö on päästa inimeste elu ja tervist, läbi mullu detsembris Tallinna linnavalitsuse hoones.
20 Oktoober 2014
  Kommentaarid