Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Eestlased varastasid Norras 60 sülearvutit

Kaks Eesti kurjategijat suutsid hämmastada Norras asuva Bergeni linna avalikkust, kui varastasid ühe ööga mõistatuslikul moel kolmest suurfirmast 61 sülearvutit pea kahe miljoni Eesti krooni väärtuses.

"Aasta müstilisim vargus", "Aasta suurvargus" - selliste tiitlitega iseloomustab päevaleht Bergens Tidende möödunud kolmapäeval linnas toimunud kuritegu, mille käigus varastati ühe ööga sülearvutitest paljaks Norra suurima telefonikompanii Telenor, DNB panga ja maailmanimega ehitusfirma NCC kontorid, kirjutas Postimees.

Mõistatusliku varjundi kleepis suurvargusele külge asjaolu, et kriminaalpolitsei ei suutnud ühes hoones asuvate ettevõtete kontoritest leida ainsatki sissemurdmise jälge, justkui oleks mõnekilosed süleraalid ning lisaks veel neli videoprojektorit õhku haihtunud.

Kuivõrd ka ühegi kontori valvesignalisatsioon ainsatki piuksatust ei teinud, ei osanud politsei esialgu välja pakkuda mingit mõistlikku selgitust, kuidas suutsid vargad arvutid märkamatult kokku korjata ja minema tassida.

Siiski on Bergeni politsei kohalikes ajalehtedes ühe versiooni esitanud - tõenäoliselt olid kurjategijad juba päevasel ajal büroohoonesse jalutanud, nurgatagustesse end ära peitnud ja oodanud, kuni pintsaklipslastel tööpäev läbi sai, et siis rahulikult oma käteosavus maksma panna.

Ent ikkagi jäi õhku küsimus, kas tõesti ei juhtunud ükski inimene pealt nägema, kuidas vargad tehnikat majast välja tassisid ja autosse pakkisid.

Sama kummalisel moel nagu kadusid sülearvutid, jäid aga väidetavad vargad ka politseile vahele, ja seda juba ööpäev pärast teo toimepanekut ehk neljapäeva õhtul.

Bergen Tidendeni andmetel jäi neljapäeval kuue tunni tee kaugusel Bergeni linnast liikluspolitsei patrullile täiesti juhuslikult silma Rootsi numbritega rendiauto. Et ohtlikke manöövreid teinud ja Rootsi poole sõitnud auto kiirus oli lubatud 80 asemel 104 kilomeetrit tunnis, võtsid politseinikud kihutaja rajalt maha. Kohe hakkasid politseile silma üheksa autosse topitud kohvrit ja spordikotti, kust paistis mitu sülearvutit.

Kuigi maanteepatrullid ei teadnud sel hetkel veel midagi Bergenis toimunud suurvargusest, tekitas neis kahtlust arvutite suur hulk ja noormeeste suutmatus selgitada nende päritolu, mistõttu jätkati vestlust juba politseis.

Juba päev hiljem teataski Bergeni politsei kohalikule päevalehele, et "suurvargad" on käes, sest autost leiti 43 büroohoonest haihtunud sülearvutit ning kaks videoprojektorit.

Nii kahtlustab politsei varguses autos istunud 23- ja 26-aastaseid Eestist pärit noormehi, kes olevat kiiresti oma süüd tunnistanud ja näidanud ette Bergeni lähistel asuva kämpingu, kuhu nad olid peitnud ülejäänud tehnika.

"Kuidas nad varguse toime panid, milline on nende noormeeste taust, mis rahvusest nad on ning mida nad 61 arvutiga teinud oleksid, seda politsei veel ei räägi," selgitas Bergen Tidende kriminaalreporter Irina Lee esmaspäeval Postimehele.

Postimehe andmetel kannavad kahtlusalused noormehed eesti nimesid, kuid elavad juba aastaid Rootsis.  BNS

14 September 2004
  Kommentaarid