Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
ARK-i raha omastanud raamatupidaja peab vanglasse minema

Põhja ringkonnaprokurör Kadri Väling sõlmis kokkuleppe autoregistrikeskusest (ARK) miljonite kroonide omastamises süüdistatava endise raamatupidaja Malle Kramiga, kes peab leppe järgi reaalselt vangi minema.

Kui kohus kinnitab prokuröri ja süüdistatava vahelise kokkuleppe, saab Kram ametiisikuna suures ulatuses võõra vara omastamise eest kolmeaastase vanglakaristuse, millest tuleb tal reaalselt ära kanda aasta ja kaheksa kuud. Ülejäänud osa karistusest mõistetakse Kramile tingimisi kaheaastase katseajaga.

Keskkriminaalpolitsei süüdistuse järgi omastas Kram OÜ Liivi Teenindus pearaamatupidajana tegutsedes 2001. aasta jaanuarist kuni 2003. aasta septembrini 12.017.131 krooni ARK-i kogutud riigilõivu, mis tegelikult tulnuks kanda maksuameti arvele.

Süüdistuse järgi kasutas pensionär Kram riigi raha enda ja tema pojaga seotud ettevõtte OÜ Prominor kasuks. Eeluurimisel väitis Kram, et raha ebaseaduslikuks ülekandmiseks sai ta korraldusi OÜ Liivi Teeninduse juhatajalt Peeter Tambergilt.

Keskkriminaalpolitsei tuvastas aga, et Tamberg ei olnud otseselt seotud Krami poolt toime pandud kuriteoga ega omandanud riigi raha. Samas jätkab politsei uurimist, mis asjaoludel Tamberg kui firma juht ja raha liikumise eest vastutaja ei reageerinud, kui 2002. aasta jaanuarist järgmise aasta septembrini ei liikunud ARK-i riigilõivud tema firmast edasi maksuameti arvele.

Keskkriminaalpolitseinikud vahistasid ARK-is liiklusdokumentide vormistamise eest riigilõivu kasseeriva OÜ Liivi Teenindus pearaamatupidaja Krami 2003. aasta 23. septembril. Kaks päeva hiljem võttis politsei vahi alla ka Liivi Teeninduse omaniku, ärimees Tambergi. Hiljem pääsesid mõlemad taas vabadusse.

Tamberg on ajakirjandusele öelnud, et juba nõukogude ajal pearaamatupidajana töötanud Kram kandis ARK-is riigilõivude maksmise eest võetud raha enda pangaarvele. Mees on eitanud igasugust seost kuritööga.  BNS

10 Jaanuar 2005
  Kommentaarid