Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Hollywoodi naised ei jõua töö kõrvalt kaenlaaluseid raseerida

LOS ANGELES, Reuters-BNS - Osadele Hollywoodi naistele saavad osaks edu ootamatud kõrvaltooted - karvased kaenlaalused.


See oli üks helgemaid sõnumeid, mis jäi kõlama teisipäeval ajakirja Hollywood Reporter hommikusöögil. Üritus toimus viieteistkümnenda iga-aastase erinumbri puhul “100 mõjukaimat naist meelelahutuses”.


“See on ime, et ma siin olen,” ütles peaesineja Maria Bello, kes mängis filmis “Maailma kaubanduskeskus”. Ta kirjeldas oma hullumeelset hommikut mitmeid asju korraga tegeva emana ning lisas, et ta jõudis viimaks ära ajada “kahenädalase tüüka” oma kaenlaalustest.


“Minul on ikka veel kahenädalane tüügas,” ütles reipalt tema kolleeg Maggie Gyllenhaal, kes samas filmis osales. Ka tema on pälvinud ohtralt kiitust oma rolli eest Oliver Stone’i filmis.


Hollywood Reporter nimetas filminduse pealinna võimsamaiks naiseks Amy Pascali, kes juhib Sony Corp. Sony Pictures Entertainmenti.


Temale järgnes Walt Diseny Company Disney-ABC Television Groupi president Anne Sweeney. Kolmandaks tuli Judy MacGrath, kes on Viacom Inc. MTV Networksi juhatuse esimees ja tegevjuht.


Palju räägiti naiste kasvavast esindatusest Hollywoodi koosolekuruumides, aga ka poliitikas ja teistes tööstustes.


Bello pälvis valju aplausi, kui ta hüüdis: “Ma tahaksin lihtsalt öelda: spiiker on tibi!”. Bello viitas peagi ametisse asuvale California demokraadile, esindajatekoja spiikrile Nancy Pelosile.


“Maailma kaubanduskeskuse” produtsent Stacey Sher meenutas, et tema sai Hollywoodis jala ukse vahele nii, et pakkus end filmitööstuse üritustele ettekandjaks. Kui ajakiri 15 aasta eest nimekirja avaldama hakkas, koostati vaid 50 mõjukaima naise edetabel.


“Viisteist aastat tagasi oli raske leida 50 naist selle täitmiseks, nüüd aga on raske seda kärpida,” ütles Hollywood Reporteri kirjastaja John Kilcullen.


Oscari laureaat Meryl Streep sai 2006. aasta Sherry Lansingi preemia, mida antakse välja stuudio Paramount Pictures endise juhi auks. Lansingi peetakse Hollywoodis naiste jaoks kehtivate karjääripiirangute, nn. “klaaslagede” lõhkujaks, kuna ta oli esimene naine, kes pääses juhtima suure stuudio filmiproduktsiooni.

08 Detsember 2006
  Kommentaarid