Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
40 kilo riisi laenaja teeb juba 27 aastat orjatööd


NEW DELHI, Reuters-BNS - India külamees on 40-kilost riisilaenu juba 27 aastat orjatööga tagasi maksnud, teatas kohalik ajaleht.


Vaeses Bihari osariigis elav Jawahar Manjhi laenas riisi perekonna pulmapeoks ning nõustus vastutasuks laenaja põllul töötama. Lepiti kokku, et Manjhi, 45, teenib iga päevaga tasa ühe kilo riisi.


Hiljem laenas ta aga veel riisi ning nüüd on arvepidamine sassis.


“Algul oli laen umbes 40 kilo,” sõnas mees ajalehe Times of India teatel. “Kakskümmend seitse aastat hiljem ma enam ei tea, kui palju olen tagasi maksnud ja kui palju ma laenajale veel võlgnen.”


Abikaasa ja nelja lapsega ühetoalises muldonnis elav töömees ei tea oma sõnul, kuidas riisilaenu intressi arvutatakse ning kas ta jõuab laenu oma eluajal ära maksta.


Laenaja väitel vabaneks ta võlast, kui tasuks 5000 ruupiat (1500 Eesti krooni), kuid selline summa käib ülivaeses piirkonnas elavale mehele üle jõu.


Manjhi sõnul on piirkonnas teisigi temasarnaseid võlgnikke. Samas Bihari tööminister märkis ajalehele, et ei ole taolisest orjatööst kuulnud.


29 Märts 2007
  Kommentaarid