www.vnl.ee

Eesti Loomakaitse Seltsi kampaania kutsub loomaomanikke oma kasse ja koeri aegsasti steriliseerima ja kastreerima

Eesti Loomakaitse Selts kutsub enne kevadist poegimisaega kõiki kassi- ja koeraomanikke steriliseerima ja kastreerima oma lemmikuid vältimaks soovimatuid järglasi, haigusi ja stressis koduloomi. 16. märtsist 12. aprillini pakuvad seltsi kevadise kampaania raames tavapärasest soodsamalt steriliseerimisi ja kastreerimisi 8 loomakliinikut üle Eesti.

Emaste lemmikloomade steriliseerimine ja isaste kastreerimine aitab vähendada hulkuvate loomade arvukust tänavatel: näiteks kassid ja koerad toovad ilmale vähemalt 3-4 pesakonda aastas, igas neist keskmiselt viis poega. Varjupaigad on täis hüljatud loomi, sest lemmikloomi sünnib piiramatult ja kontrollimatult rohkem kui on neile kodusid, ning igal aastal hukatakse kahetsusväärselt palju elujõulisi koeri ja kasse.

Paljud loomaarstid ja teaduslikud uuringud kinnitavad, et steriliseerimine on emase lemmiklooma tervisele ja enesetundele hea, vähendades tunduvalt emakapõletike, piimanäärme-, emaka- ja munasarjavähi riski, samuti hoides eemale võõraid ja haigusi edasi kandvaid isasloomi. Emase looma jooksuaeg, tiinus ja imetamine on loomale kurnav ning stressirohke. Kastreeritud isased lemmikloomad on tervemad ja rahulikumad, muutudes tavaliselt kodusemaks, sest enam ei ahvatle ümbruses indlevad emased neid hulkuma minema ja teiste isastega kaklusi pidama. Kastreerimine ennetab munandite vähi teket, eesnäärme probleeme, perianaalsete kasvajate ja songade kujunemist.

Kampaaniaperioodi jooksul on kasside ja/või koerte steriliseerimiseks ja kastreerimiseks valmis pakkuma oma teenuseid tavapärasest soodsamalt Tallinnas Vilde tee loomakliinik, Mustakivi Loomakliinik ja Best-Vet Eliit Loomakliinik, Tartus loomakliinik Felivet, Viljandis Piia Vilu Väikeloomakliinik, Pärnu varjupaiga kliinik, Keila Loomakliinik ja Rakvere Loomakliinik.

Täpsem info Eesti Loomakaitse Seltsi kevadisest steriliseerimise ja kastreerimise kampaaniast: http://www.loomakaitse.ee/eesti-loomakaitse-seltsi-kampaania-kutsub-loomaomanikke-oma-kasse-ja-koeri-aegsasti-steriliseerima-ja-kastreerima

Eesti Loomakaitse Selts on 2000. aasta kevadest tegutsev loomasõpru ühendav mittetulundusühing, mille missiooniks on abi vajavate loomade heaolu tagamine ja parandamine ning loomade väärkohtlemise ennetamine.


   13 Märts 2015