www.vnl.ee

Rakvere Tark Maja testib Rakvere linnapanoraamis köisraudteed

Rakvere Targa Maja Kompetentsikeskuses katsetatakse homme köisraudtee sobivust Rakvere linnasiluetti.

Tähelepanelik linlane on märganud Rakvere kesklinnas Targa Maja kiiret kerkimist. „Mida nad seal ehitavad?“: küsib linlane.

Kui algselt oli arvamus, et tegemist on korralise vaid erilise hoone ehitustööga, siis tegelikkuses on selgunud, siiani varjus olnud asjaolu, et Targa Maja keskus viib lisaks targa maja ehitamisele läbi testkatseid,ka kauaoodatud köisraudtee rajamiseks linnaruumi.

Rakvere Targa Maja Kompetentsikeskuse koolitus- ja arendusvaldkonna juhi Andres Jaadla sõnul tõesti katsed käivad. „ Köisraudtee korvis linnasilueti ja katuste kohal liikuv inimene loob maalilise ja kauni sümbiooskujundi Rakvere reljeefsümbolite linnuse ja kiriku ning Vallimäe taustal“ kinnitas Jaadla

Köisraudtee rajamine kesklinna on Rakvere linna ammune unistus, ühendamaks vilgast ja moodsat keskväljakut ajaloolise ja turistiderohke linnuse ja Vallimäega. Köisraudtee rajamine kesklinna ja Vallimäe vahel on olnud aastaid linna arengukavas, pakkunud kõneainet linnavolikogus ja olnud üheks lähiaastate kesklinna atraktiivsuse tõstmise prioriteediks Rakveres,

Targa Maja tehtavad testkatsed viivad selle ammuse unistuse tegelikkusele lähemale.

Homme hommikul kell 9.00 viiakse soovijatele läbi esimesed avalikud testsõidud. Esimesed eelkatsesõidud kaasa teinud kinnitavad ,et testitava köisraudtee õhusõiduki korvist avaneb imeline linnapanoraam, mis koos õhusõiduga loob ainulaadse ja erakordse elamuse.

Rakvere Tark Maja ootab kõiki testsõiduhuvilisi homme kell 9.00. Kogunemine vana pangahoone juurde Turu plats 2 (Adoffi tänava poolne uks).


   31 Märts 2015