www.vnl.ee

Kaitseminister Hanson katkestas Kosovo visiidi

Kaitseminister Margus Hanson katkestas seoses Eesti kaitseväelase hukkumisega Iraagis oma visiidi Kosovos.

Kaitseministeerium teatas, et Hanson saabub Tallinnasse teisipäeva pärastlõunal. Ära jääb ka Hansoni Albaania visiit, kuhu pidi ta Kosovost siirduma.

Margus Hanson avaldas Arre Illenzeeri lähedastele kaastunnet. "Iga kaotus rahu nimel tundub ebaõiglane. Kuid Eesti sõdurid täidavad oma sõjamehe kohust, mille hulka kuulub ka silmitsi seismine surmaohuga. Meid toetab vaid veendumus, et meie kaotuse hinnaga suudame muuta maailma paremaks ja turvalisemaks. Kohaks, kus tulevikus pole vaja tuua uusi ohvreid," ütles Hanson.

Kaitseministeeriumis on avatud vanemveebel Arre Illenzeeri mälestuseks kaastunderaamat. Samuti on võimalik edastada oma kaastundeavaldus elektrooniliselt aadressil http://www.mod.gov.ee/index.php?op=condolences internetis.

President Arnold Rüütel tegi kaastundeavalduste raamatusse esimese sissekande, milles seisab: "Sügavas leinas mälestab Eesti oma vaprat poega. Avaldan siirast kaastunnet Arre Illenzeeri perekonnale, lähedastele ja teenistuskaaslastele."  BNS   25 Oktoober 2004