www.vnl.ee

Kaitsepolitsei: Läti terrorioht Eestit ei puuduta

Lätile välisriikidelt edastatud terrorihoiatus Eestile ei laiene, kinnitas kaitsepolitsei.

Kaitsepolitsei komissar Henno Kuurmann ütles BNS-ile, et Eestit võimalikud ohud ei puuduta. "Terroriaktide tõenäosus ei ole selle hoiatusega seoses Eestis oluliselt tõusnud," märkis Kuurmann.

Komissar lisas, et Eesti eriteenistused on tavapärasest valvsamad, kuid konkreetsed vihjed on tulnud vaid Läti kohta. Kaitsepolitsei on tema sõnul viimasel nädalal olnud tavapärasest veidi aktiivsem ja rakendanud lisameetmeid.

Kuurmann selgitas, et Lätile edastatud hoiatus sündis partnerriikide ühistööna. "Terrorismivastane võitlus on rahvusvaheline koostöö, erinevad eriteenistused vahetavad infot ja konkreetne riik otsustab selle põhjal, mida kontrollida ja mida edasi teha," rääkis Kuurmann.

Tema sõnul on raske öelda, kas Lätis võetud meetmete aluseks on peamiselt Eestist pärit teave. Kuurmann nentis, et kaitsepolistei ei saa oma töö eripära tõttu lisateavet avalikustada ega muid üksikasju täpsustada.

Informatsiooni terroriohu kohta sai Läti nädal tagasi oma partneritelt USA-lt, Norralt ja Eestilt, teatas reedel Läti politsei pressiesindaja.

Eriteenistustel on juba andmeid terroriaktide arvatava korraldaja kohta. Kahtlustatav pole veel Läti piiri ületanud, seepärast kontrollib politsei selle inimese kontakte riigis.

Peaminister Indulis Emsis kinnitas BNS-ile seda informatsiooni. Tema sõnul on võimalike terrorirünnakute sihtmärkide hulgas mitme riigi saatkonnad.  BNS   30 Oktoober 2004