www.vnl.ee

Iraagis hukkunud Arre Illenzeer maeti austusavaldustega

Kaitsevägi saatis koos lähedastega laupäeval sõjaväeliste auavaldustega Läänemaal Martna kalmistul ära Iraagis hukkunud vanemveebel Arre Illenzeeri.

Vaimulikul talitusel Martna kirikus teenisid kaitseväe peakaplan kolonel Tõnis Nõmmik ja Kullamaa koguduse õpetaja Ants Leedjärv.

Sarga juures seisid valves vanemveebel Illenzeeri teenistuskaaslased skautpataljonist, auvahtkonnas seisis rühm jalaväe väljaõppekeskusest üksik-vahipataljonist. Auvahtkond tulistas hukkunu mälestuseks kolm kogupauku.

"Vanemveebel Arre Illenzeer oli sõdur, kes oma tegudes ja teenistuses juhindus kindlatest väärtustest ja põhimõtetest. Ta oli enda jaoks selgeks mõelnud, mida tähendavad ustavus, ausus, õiglus, vastutustunne, distsipliin ja kaalutletus," ütles kaitseväe juhataja viitseadmiral Tarmo Kõuts oma mälestuskõnes. "Neist eetilistest kategooriatest juhindus ta oma tegudes, need mõisted on olulised igale sõdurile. See on ideoloogiline alus, millele meie teenistus Eesti heaks tugineb."

Kaitseväe juhataja sõnul jäävad kaitseväelased Iraagis langenud vanemveebel Illenzeeri mäletama 28-aastase allohvitserina, kes jäi vabale Eestile igavesti truuks.

Kaitseväelisest tseremooniast võtsid teiste hulgas osa peaminister Juhan Parts, kaitseminister Margus Hanson, kaitseliidu ülem Benno Leesik, väeliikide ülemad ja kaitseväelased. Viimast austust olid tulnud avaldama ka Ameerika Ühendriikide ja Suurbritannia kaitseatašeed.

Vanemveebel Illenzeer hukkus teenistusülesannete täitmisel 25. oktoobril Bagdadi eeslinnas.  BNS   30 Oktoober 2004