www.vnl.ee

Kirikujuht taotleb kirjanik Õunapuu vastu kriminaalasja

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) peapiiskop Jaan Kiivit esitas riigiprokuratuurile avalduse kriminaalasja algatamiseks kirjanik Ervin Õunapuu vastu, kuna väidetavalt solvas kirjanik kirikut.

Peapiiskopi avalduse ajendiks said Õunapuu poolt 26. oktoobri Eesti Päevalehes avaldatud seisukohad, teatas EELK Konsistooriumi peasekretär BNS-ile.

EELK leiab, et tuleb kaitsta kodanike põhiseadusega tagatud õigust usuvabadusele ning sellest lähtuvalt ka Eesti kristlasi, EELK-i töötajaid ja kiriku liikmeid avaliku halvustamise, alusetute süüdistuste ja solvamise eest.

Ervin Õunapuu leidis 26. oktoobri Eesti Päevalehes ilmunud artiklis "Ristiusu jumala nimi on häving", et EELK on kuritegelik ühendus.

Õunapuu märkis kirjutises, et ka Hitler ja tema jüngrid tsiteerisid Lutherit rahvamassidele ja saavutasid uskumatut edu.

Eesti riigikirikuks pürgiv EELK on reaalne Lutheri vaimsuse kandja, seega võib julgesti väita, et EELK on kuritegelik organisatsioon ja selle juhid tõelised kurjategijad, kirjutas Õunapuu.

Kirjanik väitis ka, et mitmed EELK-i kõrged ametnikud on olnud KGB palgal ning hiljuti löömingu tekitanud Lihula mälestussamba õnnistas sisse just EELK-i vaimulik.  BNS   01 November 2004