www.vnl.ee

Ajalehed loetlesid võimalikke ministrikandidaate

Ajalehed pakkusid välja mitmeid võimalikke nimesid, kellest võiks saada Margus Hansoni tagasiastumise korral uus kaitseminister.

Postimehe andmetel on reformierakondlased arutanud riigikogu liikmete Maret Maripuu, Jürgen Ligi, Rain Rosimannuse, Kristen Michali ja kaitseministeeriumi asekantsler Sulev Kannikese asumist ministrikohale.

Eesti Päevaleht kirjutab, et küll on räägitud Jürgen Ligist, Rein Aidmast, samuti Meelis Atonenist ja Rein Langist.

Postimees kirjutab, et uus kaitseministri kandidaat peaks selguma kolmapäeva õhtuks. Eesti Päevaleht märgib oma allikatele tuginedes, et ilmselt soovitab Reformierakonna kolmapäeval kogunev juhatus Hansonil jätkata, kuid võimaliku lahkumise korral ei selgu uus minister enne erakonna üldkogu 21. novembril.

Võimalikest järeltulijatest rääkides jäi Hanson ise napisõnaliseks. "Arvan, et vara on sel teemal spekuleerida," lisas ta.

Kaitsepolitsei algatas Hansoni tegevuse suhtes kriminaalasja paragrahvi järgi, mis käsitleb riigisaladuse avalikustamist ettevaatamatusest ja näeb karistuseks ette kuni aastase vangistuse.

Postimehele teadaolevalt varastas ööl vastu 31. oktoobrit Hansoni Tartu eramusse sisse murdnud kurjategija tööportfelli, milles oli kaks dokumenti templiga "Konfidentsiaalne" ja üks märkega "Salajane". Neist viimane olnud ühe kaitseväe pataljoni inspekteerimise aruanne, mis sisaldanud ka üksikasjalikku ülevaadet relvastusest. Konfidentsiaalsed dokumendid käsitlenud sõjalise kaitse kulutusi ja võimalikku relvaostu ühest Skandinaavia riigist.  BNS   10 November 2004