www.vnl.ee

Kaitseministriks saab Jaak Jõerüüt

Uueks kaitseministriks saab kauaaegne diplomaat Jaak Jõerüüt, kes praegu on Eesti suursaadikuks ÜRO juures.

"Jaak Jõerüüt on välis- ja julgeolekuküsimuste ekspert," märkis Reformierakonna esimene aseesimees Andrus Ansip. "Samuti on ta ennast tõestanud võimeka juhina."

Jõerüüdi kandidatuuri kiitsid heaks Reformierakonna juhatus ja koalitsioonipartnerid. Jõerüüt on Reformierakonna eelkäija Liberaaldemokraatliku Erakonna asutajaliige ja ta taastab oma kuuluvuse Reformierakonnas.

"Temast saab jälle poliitik," ütles Ansip BNS-ile. Jõerüüt on nõusoleku ministriametisse asuda andnud.

Ministri peab ametisse kinnitamiseks presidendile esitama peaminister, kuid järgmisel nädalal on Arnold Rüütel visiidil Armeenias.

Ansipi hinnagul asub Jõerüüt seega ametisse ülejärgmisel nädalal, kuna ka Ameerika Ühendriikidest Eestisse kolimine võtab aega.

56-aastane Jõerüüt on Eesti välisteenistuses töötanud üle kümne aasta, olnud suursaadikuks Soomes, Itaalias, Küprosel ja Maltal. 2002. aastast töötas Jõerüüt välisministeeriumi siseauditi osakonna peadirektorina. Praegu on ta Eesti suursaadiikuks ÜRO juures.

Jõerüüt on lõpetanud Tallinna Polütehnilise Instituudi ökonomistina. Oli aastail 1990-1992 ülemnõukogu liige. Jõerüüt on tuntud ka kirjanikuna.  BNS   11 November 2004