www.vnl.ee

Toots säilitab esialgu koha politsei nõukojas

Kuriteokahtluse alla langenud suurärimees Jaan Toots jääb vähemalt esialgu siseministri kokku kutsutud politsei nõukoja liikmeks.

Nõukoda teeb otsuse Jaan Tootsi jätkamise kohta pärast selgituste saamist kaitsepolitsei peadirektorilt, kirjutas Postimees.

"Siseminister otsustab politsei nõukoja liikmete väljaarvamise pärast nõukoja liikmete arvamuse ärakuulamist," teatas siseministeeriumi pressiesindaja. "Nõukoja esimees Jaanus Rahumägi saatis arvamuse kujundamiseks kapole kirja, saamaks teada, milline on Jaan Tootsi menetlusseisund."

Rahumägi ütles, et nõukojale on juhtumist teada praegu ainult ajakirjanduse või kuulujuttude tasandil. Ta lisas, et küsis kapo peadirektorilt ka arvamust, kas Toots peaks jätkama nõukojas.

"Nõukojal on kuvandit või üldist hoiakut andev roll ning et selle liikmed on väga lugupeetud inimesed, on täiesti selge, et mingi hoiaku peame selles küsimuses võtma," lausus Rahumägi. "Ma ootan kapo direktori vastuse ära, kui tuleb välja, et see kõik on olnud ülepaisutatud, siis on üks asi, aga kui sellel asjal on alust, siis võib-olla võtame vastu teise seisukoha."

Politsei nõukoja tegevuse eesmärk on siseministri nõustamine ühiskonna ootuste paremaks arvestamiseks politsei arendamisel. Nõukoja liikmeteks ei arvata politsei või siseministeeriumi töötajaid, samuti isikuid, kelle suhtes on kehtiv kriminaalkaristus.  BNS   12 November 2004