www.vnl.ee

Putini volinik: Baltimaad on terrori osas rahulik piirkond

Venemaa presidendi Vladimir Putini presidendi eriesindaja terrorismiküsimustes Anatoli Safonovi sõnul on Baltimaad on terrorismi mõttes tinglikult rahulik regioon.

"Objektiivselt on nii kujunenud, et see on tinglikult rahulik piirkond. Ma muidugi ei välista erinevaid erandeid. Rahulikke kohti pole olemas," ütles Safonov teisipäeval Moskvas Balti riikide ajakirjanduse esindajatega kohtudes.

Oma sõnade kinnituseks tõi Safonov näiteks, et Vene välisministeerium on moodustanud ligi 30 valitsustevahelise koostöö rühma, mis tegelevad terrorivastase võitluse küsimustega erinevates maades, mille hulka Baltimaad ei kuulu.

"Me teeme koostööd nende riikidega, kus probleem on end teravalt tunda andnud. Meil on umbes 30 koostöörühma riikidega, milles see probleem tõepoolest eksisteerib - Pakistani, Ameerika Ühendriikide, India, Hiina ja teistega," selgitas ta.

"Mis puutub Baltimaid ja osaliselt ka Skandinaaviat, siis ma ei ütleks, et meil on suur koostöökogemus. See on muidugi olemas - õiguskaitseorganite ja eriteenistuste tasemel. Niipalju kui mina tean, takistusi selliseks koostööks pole," märkis ta.  BNS   30 November 2004