www.vnl.ee

Parts soovitas Narva opositsioonil kaposse pöörduda

Peaminister Juhan Parts soovitas Narva opositsioonil linna võimalike korruptsioonijuhtude pärast kaitsepolitseisse pöörduda.

"Teie poolt 28. oktoobri kirjas kirjeldatud faktid on kahtlemata ülimalt murettekitavad," teatas Parts Narva volikogu opositsioonilistele liikmetele saadetud kirjas. "Minu hinnangul oleks mõistlik kogu korruptsiooni puudutav info edastada koheselt kaitsepolitseile põhjalikuks uurimiseks."

Res Publica, Vene Erakonna Eestis (VEE), Isamaaliidu ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) Narva esindajad saatsid oktoobri lõpus Partsile pöördumise, milles loetlesid terve rea nende hinnangul kahtlasi juhtumeid linna juhtimisel ja soovisid Narva linnavõimude tegevust uuriva korruptsioonivastase komisjoni moodustamist.

Parts lisas, et külastab reedel Narvat ja loodab põhjalikult arutada volinike tõstatatud küsimusi.

Peaminister meenutas, et valitsus valmistab ette seadusemuudatust, mis annab riigikontrollile võimaluse teostada kontrolli ka kohalike omavalitsuste üle, et senisest edukamalt võidelda korruptsiooniga linnades ja valdades.

"Teie poolt tõstatatud küsimused, mis ei kvalifitseeru seaduserikkumistena, vajavad aga poliitilist vastust ja vastutust," lisas ta. "Linnavolikogu on koht, kus seda linnavalitsuse käest nõuda."

Poliitiline olukord Narvas teravnes sügisel, mil linnas opositsioonis olevad parteid sõlmisid koostööleppe ja seadsid eesmärgiks Keskerakonna juhitava linnavalitsuse tagasiastumise.

Vastukaaluks allkirjastasid Narva Keskerakond, Eestimaa Ühendatud Rahvapartei, Reformierakond ja Rahvaliit leppe, milles lubasid tagada linnas stabiilse poliitilise olukorra.

Teisipäeval kukkus Narva volikogus läbi opositsiooni algatatud umbusaldus linnapea Tarmo Tammiste, volikogu esimehe Mihhail Stalnuhhini ja volikogu aseesimehe Larissa Olenini vastu. Umbusaldamist toetas 11 ja vastu oli 19 volikogu liiget.

Res Publica Narva piirkonna esimees Nikolai Golubev ütles BNS-ile, et aasta lõpuni kehtib jõulurahu, kuid järgmisel aastal kavatseb opositsioon taas linnajuhtide vastu umbusaldusavalduse esitada.  BNS   01 Detsember 2004