www.vnl.ee

Ka EÜRP tahab tihedamaid suhteid Ühtse Venemaaga

Hiljuti Keskerakonnaga koostööleppe allkirjastanud Venemaa võimupartei Ühtne Venemaa tunneb huvi koostöö vastu ka põhiliselt venekeelset elanikkonda esindava Eestimaa Ühendatud Rahvaparteiga (EÜRP).

Moskvas viibiv EÜRP esimees Jevgeni Tomberg ütles pärast kohtumist Venemaa riigiduuma väliskomitee esimehe Konstantin Kossatšoviga BNS-ile, et vestluspartner rõhutas Ühtse Venemaa soovi arendada EÜRP-ga suhteid.

Tombergi sõnul kinnitas Kossatšov, et koostöölepe Keskerakonnaga ei piira Ühtset Venemaad kontaktide sõlmimisel teiste Eesti erakondadega.

EÜRP esimees lisas, et see ei tähenda mingisuguse leppe allkirjastamist kahe partei vahel. "Kontakte võib arendada ka teistmoodi," kinnitas ta.

Tombergi sõnul oleks kaks erakonda eriti huvitatud küsimustest, mis puudutavad Eesti venekeelse elanikkonnaga seotud kultuuri- ja haridusküsimusi.

EÜRP esimees ütles ka, et tegi Kossatšovile ettepaneku esineda tolle veebruarikuise Tallinna visiidi ajal Tallinna pedagoogikaülikooli vene kultuuri keskuses loenguga aktuaalsetel välispoliitilistel teemadel.

Ühtne Venemaa allkirjastas eelmisel laupäeval palju vaidlusi tekitanud koostööleppe Keskerakonnaga.  BNS   17 Detsember 2004