www.vnl.ee

Müügimees riisus tööandjalt sadu tuhandeid kroone

Lääne ringkonnarokuratuur saatis kohtu ette Järvamaal tegutsenud müügimehe, kes riisus kaks aastat tagasi oma tööandjalt sadu tuhandeid kroone.

Prokuratuur esitas 29-aastasele Mart Nahkurile süüdistuse ametiseisundi kuritarvitamisega suures ulatuses riisumises, mille eest näeb karistusseadustik ette kuni kolmeaastase vangistuse.

Süüdistuse järgi riisus lastekaupade turustamisega tegelevas OÜ-s Remando müügijuhina töötanud Nahkur oma tööandalt 2001.-2002. aastani kokku 289.199 krooni.

Nahkur viis klientidele lastekaupu, kuid ei väljastanud neile korrektseid arveid ja palus kauplustel tasuda talle kauba eest sularahas või kanda raha tema isiklikule pangaarvele. Hiljem jättis ta enamiku laekunud firma rahast endale, seisab süüdistuses.

OÜ Remando juhid said riisumisele jälile alles mullu mais ja tegid siis juhtunu kohta politseile avalduse. Nahkur tunnistas kriminaalasja eeluurimisel riisumise üles ja on hakanud juba omastatud raha firmale tagasi maksma.

Lääne ringkonnaprokuröri Merike Lugna sõnul kavatseb ta kohtus nõuda Nahkurile kaheaastast tingimisi vangistust, lisaks tuleb süüdistataval tasuda oma tööandjale tekitatud kahju.  BNS   21 Detsember 2004