www.vnl.ee

Kinnisvaraarendajad tahavad sulgeda Pirital kallasrada

Harjumaa keskkonnateenistus ja Tallinna linnavalitsus protesteerivad kinnisvaraarendaja plaani vastu sulgeda Pirita jõe ürgoru järsu kalda äärel kulgev kallasrada.

Harjumaa keskkonnateenistuse juhataja Jaan Pikka sõnul näeb talle esitatud Kose tee 31a, 33 ja 33a kinnistute detailplaneeringu eskiis ette praegu piki järsu jõekalda pealset kulgeva jalgraja sulgemist ning sinna elamukrunti piirama hakkava aia ehitamist, kirjutas Postimees.

"See tee peaks lahti jääma, avalikkuse huvi tuleks siin kaitsta," märkis ta. "Ka looduskaitseseadus näeb ette, et kaitseala piiranguvööndis olevad teed peavad päeval olema kõigile avatud."

Pikka märkis, et eskiis näeb seal kitsa siiluna üle jalgraja ulatuvale elamumaale kahe maja ehitamist, mis aga keskkonnateenistuse hinnangul on väga kahtlane. "Üks maja pole küsimus, kuid teise jaoks pole nagu kohta," lisas ta. "Sealne kallas on väga järsk."

Ka linnaplaneerimise eest vastutav Tallinna abilinnapea Ülle Rajasalu ütles, et ei kavatse Pirita jõe ürgoru kaitsealas asuva jalgtee kinnipanemisega nõustuda. "See on ajalooliselt väljakujunenud kallas, seda me sealt kinni ei pane ja aeda ette panna ei luba," lausus ta.

Maaomanikke esindav kinnisvaraärimees Toomas Mendelson ütles, et kinnistute osas on pöördutud keskkonnateenistuse poole ehitustingimuste saamiseks, kuid ametlikku ettepanekut praeguse kallasraja sulgemiseks pole arendaja teinud.

"Omanikele on see maa tagastatud elamumaana ja loomulikult tahavad nad sinna eramut ehitada," lausus Mendelson ehitusplaanide kohta. "Seadust ja kaitseala eeskirju rikkuma ei hakata, eks planeering lõpuks näitab, mida sinna ehitada saab."  BNS   22 Detsember 2004