www.vnl.ee

Halb ilm häirib kiirlaeva- ja praamiliiklust

Halva ilma tõttu ei sõida Tallinna ja Helsingi vahel kolmapäeval kiirlaevad, pärastlõunal lõpetab Saaremaa Laevakompanii sõidud Triigi-Sõru liinil.

Tallink teatas, et jätab ära kõik kiirlaevareisid. Reisisadama info andmeil ei sõida ka Silja Line'i kiirlaevad, Nordic Jetline'i laev väljus hommikul Helsingist, tagasireis Tallinnast on lahtine.

Tallinki kiirlaevareisidele ostetud piletid kehtivad ettevõtte sama liini reisilaevade Meloodia ja Romantika väljumistel.

Saaremaa Laevakompanii pressiesindaja Anne Saar ütles BNS-ile, et pärastlõunal lõpetab parvlaev Vardo sõidud Saaremaa ja Hiiumaa vahelisel Triigi-Sõru liinil.

"Kell 12 laev Sõrust veel väljub, kuid kella 13.30 reis Triigist enam välja ei lähe. Ilmateade ennustab pärastlõunaks tugevat tuult, mis peaks vaibuma alles hilisõhtul," ütles Saar.

Eesti meteoroloogia ja hüdroloogia instituudi teatel puhub kolmapäeval Läänemere põhjaosas, Väinamerel, Liivi lahe põhjaosas ja Soome lahel lõuna- ja edelatuul 15-20 m/s, puhanguti 25 m/s. Laine kõrgus on merel 5-8 meetrit, lahtedes 3-5 meetrit. Keskpäeval hakkab saartest alates lund sadama ja tuiskama.  BNS   22 Detsember 2004