www.vnl.ee

Valitsus kinnitas RKAS-ist abistatavate koolide loetelu

Valitsus kinnitas neljapäeval loetelu neist koolidest, mille hoonete renoveerimiseks ja ehitamiseks võib Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kasutada talle selleks eraldatud vahendeid.

Loetelu tugineb maakondade ja linnade esitatud koolivõrgu arengukavadel ja jätkusuutlike koolide nimekirjadel, teatas valitsuse pressiesindaja.

Selle aasta lisaeelarvega suurendati RKAS-i aktsiakapitali 600 miljoni krooni võrra, et anda koolidele täiendav võimalus rahastada koolihoonete renoveerimist ja ehitamist RKAS-i toel.

Samuti otsustas valitsus, et 13. jaanuaril esitavad rahandusminister ning haridus- ja teadusminister valitsusele ülevaate koolide huvist RKAS-i pakutava rahastamise vastu.

Koolide nimekirja saab täiendada järgmise aasta kevadel pärast vajalike uuringute tegemist ja veel koostamisel olevate maakondlike arengukavade valmimist.

Hiljem tuleb nimekirja täiendavalt lisada ka arengukavade alusel asutatavad koolid, näiteks Harju maakonna Tallinna lähiümbruse valdade uued koolid.

Üldhariduskoolide rahastamisel on 2006. aastast alates kavas üle minna uuele pearahasüsteemile. Kõik kulud on arvestatud õpilase pearaha sisse, väikseid koole toetatakse lisaks pearahale ka baasrahaga.

Pressiesindaja lisas, et Eestis on hulk koole, kus on õpilasi vähem kui baasraha saamiseks vaja, aga mida tuleb regionaalsete iseärasuste tõttu kindlasti pidada. Sellised on näiteks väikesaarte koolid. Neid tuleb käsitleda erijuhtumitena ja baasraha saavad need koolid laste arvust sõltumata.  BNS   23 Detsember 2004