www.vnl.ee

Haigekassa nõukogu kinnitas raviteenuste hinnakirja

Haigekassa nõukogu kinnitas neljapäeva hommikul uueks aastaks raviteenuste hinnakirja, mis sisaldab palgakokkuleppeks vajalikke vahendeid.

Hinnakirjas on eriarstiabile ja hooldusravile lisatud 365, perearstidele 80 ning hambaravile 16,7 miljonit krooni.

"Ma loodan, et epopöa "Tervishoid ja mis temaga peale hakata" esimene köide saab sellega lõpulehekülje," ütles haigekassa nõukogu esimees ja sotsiaalminister Marko Pomerants.

Lisaraha leiti haigekassa reservi vähendamise, eelarve ülelaekumise, jaotamata kasumi ja sõidukulude kompenseerimise mittekehtestamise arvelt.

Ministri sõnul ei tähenda see kaugeltki kõigi tervishoiuprobleemide lahendamist ning ees seisab veel kulupõhisele hinnakirjale üleminek, perearstidega pikaajalise rahu sõlmimine ning muude probleemide lahendamine.

Pomerants lausus, et kõik viimasel ajal esitatud protestid haigekassa suhtes pole põhjendatud ning kinnitas, et ei kavatse haigekassa juhatuse esimeest Hannes Danilovit ametist tagandada.

Eesti Haiglate Liidu juhatuse esimees Meelis Roosimägi ütles BNS-ile, et ei näe probleemi haiglate ja haigekassa vaheliste lepingute allkirjastamisel ning ilmselt juhtub see jaanuari alguses pärast seda, kui valitsus on hinnakirja kinnitanud.  BNS   30 Detsember 2004