www.vnl.ee

Rummo süüdistas ajakirjaniku peksmises Vene võime

Rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo tegi neljapäeval avalduse, milles seostas ajakirjaniku ründamist Marimaal Venemaa ametliku poliitikaga.

"Vene Föderatsiooni võimude katsed vähendada viimasel ajal soome-ugri autonoomiate õigusi, rünnakud ajakirjanike vastu, imperialistlikud ja revanšistlikud avaldused Venemaa juhtivatelt poliitikutelt, suund totalitarismile muutuvad üha nähtavamalt omavahel seotud sündmuste reaks," teatas Rummo.

Rummo lisas, et suutmatus ja soovimatus täita Euroopa Nõukogusse astumisel võetud kohustusi paneb kahtluse alla Venemaa kui partneri usaldusväärsuse.

Rahvastikuministri büroo andmetel peksid tundmatud isikud 7. jaanuaril Joškar-Olas jõhkralt läbi Vabadusraadio korrespondendi Jelena Rogatšova.

Rummo märkis, et Rogatšova viibis eelmise aasta kevadel Eestis ja on ajakirjanikuna palju teinud, et levitada maailmas objektiivset teavet Marimaal toimuva kohta.

Keskerakond kavatseb paari nädala jooksul teha Kremli võimuerakonnale Ühtne Venemaa ettepaneku töörühmade moodustamiseks hariduse ja kultuuri ning majanduse valdkonnas.

"Hariduse ja kultuuri töörühmas tõstatame muude probleemide hulgas soome-ugri vähemuste kultuuri säilimise küsimuse Venemaal," rääkis Keskerakonna välissekretär Mailis Reps BNS-ile teisipäeval enne seda, kui korrespondendi peksmine Eestis teatavaks sai.

Reps meenutas, et Keskerakond oli koos sotsiaaldemokraatidega eestvedajaks Euroopa Nõukogu algatusele, millega soovitakse läbi vaadata eelnevad resolutsioonid ja kokkuvõtted soome-ugri rahvaste kultuuri säilimise võimaluste osas.

"Kui Euroopa Nõukogu enamus toetab algatust, siis moodustatakse asjakohane ekspertgrupp," tähendas ta. Keskerakond ja Ühtne Venemaa sõlmisid detsembris koostööleppe.  BNS   13 Jaanuar 2005