www.vnl.ee

Rakveres avatakse teisipäeval Kroonikeskuse uus osa

Teisipäeval 15. veebruaril 2005 kell 9.00 avab, Laada 27/27a Rakveres, külastajatele uksed Kroonikeskuse uus osa.

Uus hoone on karkasshoone ja seetõttu lihtne kastmaja, nii nagu ühiskondlikud hooned ikka. Kuid selleks, et sobituda Rakvere antud piirkonna meeleollu ja väljendada ka väliselt oma funktsiooni äri- ehk kaubanduspinnana, on tema F.G. Adoffi tänava fassaadi kujunduselementideks ja välisviimistlusmaterjalideks kasutatud selliseid lahendusi, mis muudaksid maja veidi edevaks ja kaubanduslikuks just heas mõttes. Nii on selle fassaadi viimistlemiseks kasutatud palju  klaasi, ka peegel- ja mattklaasi, terast, peitsitud laudvoodrit.

Kogu hoones, nii keldrikorrusel kui ka kolmel maapealsel  korrusel paiknevad kaubanduspinnad. Ühendus olemasoleva kaubanduskeskuse osaga  toimub esimese korruse tasandis nii, et juurdeehituse fuajeeosa  on  avatud olemasoleva keskuse nn. väljakule ja tema sisemine  liikumine mööda treppe on vaadeldav pubis istudes. Liikumiseks korruste  vahel on hoonesse paigaldatud reisijatelift, mille fuajeepoolne külgsein on  klaasist. Lifti pääseb ka 0. korruselt ehk parklast.

Sissepääsud hoonesse on 0. korrusel parklast. 1. korrus on  ühendatud  fuajee kaudu Kroonikeskusega ja F.G. Adoffi tänavalt pääseb  hoonesse läbi kasiino ja jalanõudekaupluse. Tänavale avaneb ka ühe trepikoja üks. Sealt pääseb otse 0. korrusele ja ülemistele korrustele. Parklana saab kasutada Kroonikeskuse parklat, kus parkimiskohti 100 ja maja esiseid parkimiskohti.

Kroonikeskuse uus osa on külastajatele avatud:
E - R 9.00 - 20.00
L 9.00 - 17.00
P 9.00 - 15.00

Uue hooneosa:
ehitusalune pind 693,5 m²
 brutopind 3002 m², netopind 2744 m².

Kogu Kroonikeskuse brutopind 10186 m²


   10 Veebruar 2005