www.vnl.ee

Rakvere Sõnumid ärgitavad vaidlema uue kultuurikeskuse ja KIT-i klubi üle

Täna ilmuv Rakvere linnavalitsuse ja volikogu ajaleht "Rakvere Sõnumid" kutsub kõiki KIT-i klubi saatusest ja linna kultuurihoonete tulevikust huvitatuid avalikule debatile, mis toimub Rakvere Muusikakooli saalis esmaspäeval, 14. veebruaril kell 18.

Avalikul arutelul püstitatakse küsimus - kas linn peaks oma eelarvest toetama KIT-i klubi renoveerimist või suunama selle raha mõnda teise kultuuri- või spordiobjekti.

Muuhulgas pakub abilinnapea Erich Petrovits diskussiooniks välja idee rajada linna uus kultuurikeskus keskväljaku äärde, praeguse parkla asemele, kusjuures parkla viidaks maa alla. Artiklile on lisatud võimalik ruumiprogramm, mille kohaselt oleksid samas hoonetekompleksis ka uued ruumid linnavalitsusele ja volikogule. Idee illustreerimiseks on artikli juures fotomontaa˛, mis eeldatavasti tekitab elevust - pildil on Rakvere keskväljakule toodud Sydney ooperimaja, pildiallkiri aga kinnitab, et selle koopiat linna ehitada siiski ei kavatseta.

Samast ajalehest leiab Rakvere linna tänavuse eelarve ja selle seletuskirja, loetelu kultuuri- ja sporditoetuste saajatest ning neile eraldatavatest summadest. Samuti on lehes näiteks artiklid kavatsusest luua linna ringliiklusristmikke juurde ning 60. juubelit tähistanud Vene Gümnaasiumist.

VNL-Online


   11 Veebruar 2005