www.vnl.ee

Ärimees Jaan Toots pääses kriminaalkahtluse alt


Põhja ringkonnaprokuratuuri vanemprokurör Endla Ülviste lõpetas kolmapäeval ärimees Jaan Tootsi süüasja kedagi kohtu ette saatmata.


Ülviste lõpetas süüasja otstarbekuse põhimõttel ning seni Tootsi naistuttava Kati Tootsi elukohta jälgimistehnika ebaseaduslikus paigaldamises kahtlustatud Jaan Toots, ärimees Veiko Kulla ja turvatöötaja Vladimir Kozlov vabanesid kahtluse alt.


Kohtueelse menetluse lõpuleviimisel taotles Kati Toots kriminaalmenetluse lõpetamist, kuna tema kinnitusel ei ole kahtlustatavad oma teoga rikkunud tema eraelu puutumatust.


Vanemprokurör Ülviste ütles, et kriminaalmenetlust alustati eelkõige kannatanu eraelu puutumatuse kaitseks.


“Käesolevaks hetkeks on Kati Toots tema suhtes toimepandu ümber hinnanud ega soovi kriminaalmenetluse jätkamist,” ütles Ülviste.


Vastavalt kriminaalmenetluse lõpetamise määrusele tuleb senistel kahtlustatavatel menetlusega seoses kanda riigi tuludesse 620.000 krooni, millest 400.000 krooni tasub Jaan Toots, 200.000 krooni Veiko Kulla ning 20.000 krooni Vladimir Kozlov.


Suurärimees Urmas Sõõrumaa firmale kuuluv korter sattus ajakirjanduses lahvatanud skandaalide keerisesse mullu novembri alguses, kui Eesti Päevaleht ja Postimees avaldasid ühel ajal artiklid Sõõrumaa korteris väidetavalt toimunud ebaseaduslikust jälgimisest.


Ajalehtede andmetel jälgis endine kõrge politseiametnik ja ärimees Jaan Toots oma politseis töötanud armukese Kati Tootsi tegemisi, kuna kahtlustas, et noor naine kohtub Sõõrumaa korteris ka teiste meestega. Kaitsepolitsei alustas juhtunust teada saades kriminaalasja.


Kui algul tunnistas kaitsepolitsei kahtlustatavaks Jaan Tootsi ja ärimees Veiko Kulla, siis kriminaalmenetluse lõppjärgus lisandus kahtlustatavate ringi ka Kozlov, kes on turvafirma Falck tehniline töötaja.


Politseiametis lepingulise töötajana ametis olnud Kati Toots lahkus peagi sellelt ametikohalt. BNS
   17 Märts 2005