www.vnl.ee

Parts: koalitsioon pole veel lagunenud


Peaminister Juhan Partsi hinnangul pole koalitsioon veel lagunenud, sündmuste edasine käik selgub pärast justiitsminister Ken-Marti Vaheri vastu suunatud umbusaldusavalduse hääletamist esmaspäeval.


Parts ütles kolmapäeval Stenbocki majas ajakirjanikele, et praegu on valitsusliit olemas, koalitsioonilepe jõus ning neljapäeval on valitsuse tiheda päevakavaga istung.


Peaminister lisas, et kuigi Res Publica soovinuks Vaheri umbusaldust juba kolmapäeval hääletada, polnud Reformierakond ja Rahvaliit sellega nõus, seega saabub selgus esmaspäeval. Ta möönis, et koalitsioon võib sel päeval laguneda.


Sama mõtet väljendas Parts juba eelmisel reedel, öeldes, et kui Reformierakonna fraktsioon toetab valitsuse liikme umbusaldust riigikogus, peab ta paluma vabariigi presidenti vabastada ametist kõik Reformierakonna ministrid.


“Kui Rahvaliit ja Reformierakond aktsepteerivad oma juhtide selliseid võimumänge, siis on loomulikult koalitsioon lõppenud,” ütles ta kolmapäeval.


Siiski ei soovinud peaminister veel võimalike uute koalitsioonide teemal spekuleerida. Ta teatas, et Res Publica volikogu analüüsib olukorda ja kavandab edasised sammud nädalavahetusel.


Kolmapäeval riigikogu infotunnis esinedes ja Vaherit jõuliselt kaitstes kutsus Parts saadikuid üles veel järele mõtlema.


“Ma väga loodan, et enne kui riigikogu hakkab tegema mingisuguseid hinnanguid, tutvub ta faktidega,” ütles peaminister, kes samas tunnistas avaliku suhtlemise möödalaskmisi skandaali tekitanud mõõdikute teema käsitlemisel. BNS
   17 Märts 2005