www.vnl.ee

Res Publica ei toetanud uut valitsusliitu

Res Publica fraktsioon hääletas täna Riigikogus Andrus Ansipile valitsuse moodustamise õiguse andmise vastu, kuna peab uue võimuliidu lubadusi utopistlikeks ja Eestile kahjulikeks.

"Oleksime tahtnud neutraalseks jääda, aga uue koalitsiooni lubadused on nii utoopilised ja ühepäevapoliitikast kantud, et me ei saanud seda lubada," ütles Res Publica fraktsiooni esimees Siim Kiisler.

"Reformierakond, Keskerakond ja Rahvaliit on oma koalitsioonileppesse teadlikult kirjutanud kolme miljardi kroonise augu, mille täitmiseks ei nähta muud allikat kui loodetav riigitulude kasv. Sellega laotakse suur koormus tööinimesele, kes tulevikus peab maksude kaudu kinni maksma uue võimukoalitsiooni valimiseelarve. Konservatiivsest eelarvepoliitikast loobumist ja meie laste õlgadele mitmekordse kandami veeretamist ei saanud me kuidagi heaks kiita," lisas Kiisler.

Kiisler lisas, et peab uue opositsiooni erakondade koostööd väga vajalikuks. "Keskerakond ei suutnud vaatamata oma kohtade arvule opositsioonis arvestatavaks jõuks kujuneda. Res Publica peab koostöövõimelist ja konstruktiivsest opositsiooni vajalikuks ning on valmis juba kolmapäeval selleteemalisi kõnelusi alustama," tõdes Kiisler.

Siim Männik


   12 Aprill 2005