www.vnl.ee

Politsei tabas kodanike kaasabil Saaremaal kuriteo toimepanemises kahtlustatavad isikud vähem kui tunni ajaga

Eile, 12.07.2005.a kell 17.01 teatati politseile ATV ärandamisest Mändjala kämpingu parklast. Kolmveerand tunni pärast tabati õiguserikkujad Kuressaare linnas. Samu isikuid on alust kahtlustada ka teise kuriteo toimepanemises.

12.juulil kell 17.01 teatati politseile, et Saaremaal Mändjala kämpingu parklast ärandati ATV, millega lõhuti parkla tõkkepuu. Politseiametnike kiire ja operatiivse tegutsemise tulemusel ning linnakodanike kaasabil leiti sõiduk Kuressaare linnas Aia tänaval. Kohapeal peeti kinni üks õiguserikkujatest ning paarsada meetrit eemal ka teine. Kahtlustatavatena on kinni peetud kaks noormeest (s. 1988 ja 1984)

Politseile teatati 12.juulil kella 17.15 paiku Kuressaare linnas postimaja lähistel toime pandud röövimisest, kus 1949.a sündinud naisel tõmmati käest ära käekott isiklike esemetega.

Mõlema juhtumi osas alustati kriminaalmenetlust: ATV juhtumiga seoses KarS §215 tunnustel, mis käsitleb asja omavolilist kasutamist, ja röövimise osas KarS § 200 tunnustel.

On alust arvata, et mõlemad kuriteod on toime pandud samade isikute poolt, sest ATV omavolilise kasutamisega seoses kinni peetud isikute juurest leiti ka röövitud esemeid.

Eeluurimist juhib Lääne Ringkonnaprokuratuuri Pärnu osakond.

Politsei / VNL-Online


   13 Juuli 2005