www.vnl.ee

Ida Politseiprefektuuri politseinikud võtavad osa külapäevast

Laupäeval, 16.juulil, toimub Lääne-Virumaal Kadrina vallas Võduvere kiigeplatsil külapäev. Külapäeva raames on Ida Politseiprefektuuri ametnikud esindatud kahetunnise programmiga.

Laupäeval kell 10.00 algaval Võduvere külapäeval on esindatud Ida Politseiprefektuuri märulipolitseinikud, noorsoopolitseinikud, kriminalistika ekspert, kriminaalpolitseinik, patrullteenistuse ametnikud, konstaablid, narkokoer ja Lõvi Leo.

Politsei tutvustab oma tegevust kuriteoteate saabumisel ja sündmuskohal. Kohal on arestimaja buss, millega transporditakse kinnipeetavaid.

Kriminalistika ekspert näitab oma töövahendeid ja võtab soovijatelt sõrmejälgi esemete pinnalt. Narkokoerale antakse ülesandeks jälgede ülesvõtmine ja peidetud eseme leidmine.

Lapsi tervitab Lõvi Leo, kellega on võimalik ka pilti teha. Noorsoopolitseinikud räägivad väikestele külaelanikele liiklusturvalisusest. Kohapeal saab teha jalgratta vigursõitu. Lastele on lahendamiseks ristsõnu ja on võimalus joonistada. Tublimatele jagatakse kommi ja auhindu.


Patrullteenistuse ametnikud tulevad kohale alarmsõidukitega. Tutvustatakse sõidukiiruse mõõteseadmeid. Soovijad saavad puhuda erinevat tüüpi alkomeetritesse.

Programmi lõpetuseks demonstreerivad politseinikud auto sundpeatamist "siili" abil.

Võduvere külapäeva korraldajaks on Kadrina Vallavalitsus, eesotsas Võduvere külavanemaga.

VNL-Online


   15 Juuli 2005