www.vnl.ee

Uus Narva sild võib tulla Riigikülasse

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) ning Vene Föderatsiooni transpordiministeeriumi eksperdid arutavad neljapäeval Narvas uue piiriülese maanteesilla ehitust.

Eesti pool võtab kohtumisele kaasa uurimistööd uue piiriületuskoha võimaliku rajamise kohta ning projekteerimise ja ehitamise võimalikud finantseerimisskeemid, kirjutas Eesti Päevaleht.

Seniste uurimistulemuste põhjal on alles jäetud kolm varianti. Nullvariandi järgi laiendatakse olemasolevaid piiripunkte. Teine võimalus on ehitada sild Narva raudteest lõuna poole. Kolmas variant näeb ette uue piiripunkti ehitamise Narva linnast põhja poole.

Eesti eelistab viimast varianti ehk uue silla rajamist Riigiküla külje alla, mis jääb praegusest maanteesillast kaheksa-üheksa kilomeetrit mere poole.

Maanteeameti planeeringute osakonna juhataja asetäitja Jüri Kirotam selgitas, et Riigiküla asukoha eeliseks on vaba maa olemasolu, mis võimaldab hiljem piiripunkti laiendada.

Kirotam märkis, et Venemaa langetas oma valiku silla asukoha suhtes juba 1998. aastal.

1990ndate keskel tegi Norra firma Norplan Narva kõrvalt kulgeva trassi eeluuringu. Selle käigus küsiti ka Venemaa arvamust, kes nägi parima lahendusena uue silla ehitust just Riigiküla lähistele. Venemaa huvi Riigiküla kui uue silla võimaliku asukoha vastu on seotud Ust-Luuga sadamaga.

MKMi asekantsler, Eesti delegatsiooni juht Andres Tint ütles, et nii raudteed kui ka maanteed arvestades on Tallinna-Peterburi transpordikoridor üks kõige intensiivsema kasutusega transpordiühendusi Euroopa Liidu ja Venemaa vahel.Oliver Kahu 

ETV24.ee


   26 Jaanuar 2006