www.vnl.ee

Päästetööd Loode-Eestis jätkuvad

Täna, 6. veebruaril, jätkuvad Loode-Eesti naftareostuse kriisipiirkonnas päästetööd.

Eestisse saabunud Rahvusvahelise Loomade Heaolu Fondi (International Fund for Animal Wellfare) eksperdid hakkavad täna lindude hooldamist õpetama Riikliku Looduskaitsekeskuse töötajaile ja vabatahtlikele Tallinnas, Tartu maanteel asuvas saunas, kus on kosumas umbes 110 lindu.

Eile öösel suri saunas seitse lindu. IFAW-i ja ELF-i spetsialistid peavad seda heaks tulemuseks, mis näitab, et suurem surmalaine saunas olevatel lindudel on möödas. Nad usuvad, et rohkem nii palju linde enam ei sure ja nüüd hakkavad linnud tasapisi kosuma.

Reostuspiirkonnas püütakse merikotkaste jaoks korraldada lisasöötmispaiku, et kotkad ei hakkaks toituma õlistest lindudest. *Kotkad on juba nende vastu huvi tundnud. Paneme ranna lähedale riigimaale kotkaste põhitoitu - kala - ja loodame, et see meelitab neid õlistest lindudest eemale," sõnas Riikliku Looduskaitsekeskuse Hiiu- ja Lääne regiooni juhataja Kaja Lotman.

Loode-Eesti rannikul naftareostuse piirkonnas päästetööd jätkuvad. Praegu ei tegeleta naftakogumisega, vaid ollakse keskendunud lindude päästmisele ja korjamisele. Jääolud raskendavad töid.

Reostusalalt on ära korjatud üle 2700 surnud linnu, soojadesse ruumidesse on viidud ligi 730 elusat lindu.

Mart Siilivask


   06 Veebruar 2006