www.vnl.ee

Kiviõlis toimusid puude istutamise talgud

Esmaspäeval tulid kümned Kiviõli koolilapsed ja istutasid sadakond väikest kuusetaime linna veepuhastuse jaama territooriumile. Traditsiooniks kujuneva ettevõtmise korraldasid Noortekeskus, Noorteparlament ja linnavalitsus.

„Lapsed said täna oma esimese kogemuse kuidas puid istutatakse. See läheb kokku ka kooliprogrammiga, sest tänu sellele toredale üritusele said lapsed lisateadmisi nii loodusõpetuse kui inimese õpetuse aine jaoks,” ütles Kiviõli I keskkooli 1.klassi juhataja Pilvi Kuurmann.

Kiviõli linnvolikogu esimehe Hille Ilvese sõnul on tänu Noortekeskuse initsiatiivile sündinud ettevõtmine, mis loodetavasti kasvab iga aastaga suuremaks ja saab populaarseks kõigi linnakodanike seas.

„Linnalaps ei ole puude istutamisega tavaliselt kokku puutunud kui tal ei ole maad kuhu istutada ega labidat, millega seda teha. Aga kui väike laps saab aru, et ta on elus ühe puu istutanud, siis on ta oma missiooni elu alustamiseks täitnud. Hiljem saab ta tulla ja vaadata kuidas tema istutatud puu kasvab,” rääkis Hille Ilves.

Kiviõli linna noorsootöötaja Kristina Meisteri sõnul on tänane puude istutamine on järjetegevus projektile, mille alustasid lasteaia lapsed. Projekti mõte on selles, et väiksemad ja suuremad lapsed saaksid koos tegutseda . „Idee tuli Kiviõli Noorteparlamendilt, kus on aktiivsed inimesed, kes tahavad koos lastega tegutseda ja ühiseid üritusi korraldada.”

Kiviõli veepuhastuse jaama territoorium valiti istutamiskohaks sellepärast, et ala on aiaga piiratud, tänu sellele ka puud kaitstud.

Kiviõli linnapea Voldemar Trummi sõnul on puude istutamine elu algus. Kiviõlis on kevadeti puid istutatud juba mitu aastat järjest ja see traditsioon kindlasti ka jätkub. Juba praegu on Kiviõli linn väga roheline ja ilus, nagu ütles eelmisel nädalal visiidil käinud Tartu linnaarhitekt – see linn on nii armas, siin palju päikest ja õhku ega ole plekk-karpe täis ehitatud.

„Jätkame rohelise programmiga ja ei ole välistatud, et kunagi saab Kiviõlist Eesti kõige rohelisem linn. Tänased 100 istutatud puud on üks samm selles suunas,” lisas Trumm.

Projekti raames istutati veepuhastuse jaama territooriumile 100 puud ja lasteaia territooriumile hulk põõsaid.


Anti Ronk


   23 Mai 2006