www.vnl.ee

Vesiaeroobika parandab Kiviõli elanike tervist

Järgmisel kolmapäeval, 18.oktoobril, toimub kell 20.00 Kiviõli I Keskkooli ujulas vesiaeroobika treening südame tervise parandamiseks. Sprotilik õhtupoolik on suunatud mitte ainult südame, vaid kogu keha treenimiseks. Treening on tasuta ja osalema oodatakse kõiki Kiviõli elanikke.

„Oleme alustanud tervise edendamisega Kiviõli linnas juba mitu aastat tagasi ja püüdnud igal aastal vähemalt kaks suuremat spordiüritust korraldada. Tervise edendamise traditsiooniga tahame linnas ka jätkata,” ütles Kiviõli volikogu esimees Hille Ilves ja lisas, et ka linna arengukavas on kirjas, et Kiviõlist saab ühel päeval tervise edendamise linn.

Ilvese sõnul on tee selleks juba lahti tehtud ja nüüd on vaja lihtsalt tervise edendamise üritustega jätkata. Kuna ujulasse kõik soovijad ei mahu, siis toimub kolmapäevasele üritusele eelregistreerimine. „Kui soovijaid registreerib rohkem kui basseini mahub, siis teeme kaks üritust – ka järgmisel kolmapäeval,” lisas ta.

Vesiaeroobika kujutab endast mõnusat kehalist treeningut vees muusika saatel. Olenevalt tunnist toimub see kas madalas (rinnuni) või sügavas vees, ujumisoskus ei ole oluline.

Üritust toetavad Tervise Arengu instituut, Ida-Virumaa Tervisenõukogu ja Kiviõli linnavalitsus.Anti Ronk


   13 Oktoober 2006