www.vnl.ee

Kiviõli tunnustas oma parimaid sportlasi

Täna toimus Kiviõli linnavalitsuses pidulik üritus, mille käigus tunnustasid linnapea ja volikogu esimees parimaid sportlasi. Pidulikule tseremooniale kutsuti linnale kuulsust ja au toonud sportlased.

„Hea et üks algatus Kiviõli linnas on uuesti käima lükatud. On tähtis, et meelest peetakse nii noori, tegevsportlasi kui ka veterane. Loodan, et traditsiooni algatamine aitab kaasa ka sellele, et tublisid sportlasi tuleb juurde,” ütles Kiviõli linnavolikogu esimees Hille Ilves.

Ilvese sõnul oli hea meel näha koos - ühe laua ümber -, „tegijaid” pea kõikidelt spordialadelt.

Kiviõli linnapea Voldemar Trummi sõnul on linn olnud läbi aastate väga sportlik – linnaelanike seast on võrsunud mitmekordseid Eesti kui ka N.Liidu meistersportlasi. „Sportlased vajavad tunnustamist ja kes võib seda veel paremini teha kui mitte kodulinn. Teame, et praegu ei ole linna spordielu kuigi roosiline ja loodame, et tänu sellistele üritustele muutub spordielu Kiviõlis uuesti aktiivsemaks.”

Linnapea arvates tuleb ühiselt pingutada selle nimel, et sportimine muutuks Kiviõlis veelgi aktiivsemaks, eriti noorte seas. Ühe ideena kerkis kohumisel ülesse mõte moodustada tegevsportlastest, spordiveteranidest, noortest sportlastes ja linnajuhtides koosnev nõukogu, kelle eesmärgiks oleks spordi propageerimine linnas. „Kõik põlvkonnad koos – ühiselt, saaksime selle ülesandega hakkama. Taastaksime endised sporditraditsioonid ja arendaksime neid edasi,” lisas Trumm.

Kiviõli abilinnapea Virje Härm soovis sportlastele jõudu ja vastupidavust, teotahet ning seda tunnet, mida keegi peale sportlaste ei tea. „Treeningul ja võistlustel tekib see tunne, mis on ainult sportlastele tuttav. Ja kui on veel terve meeskond sinu selja taga, on see tunne veelgi erilisem. Seda sooja tunnet soovingi teile, et te seda veel ja veel tunneksite, läbi elaksite.”

Üritusele oli kutsutud kaks meessportlast, kaks naissportlast, kaks treenerit, kaks noort sportlast ja kaks võistkonda. Naised: Tatjana Mannima ja Kaja Kreisman; mehed: Anton Batanov ja Arvet Heinsoo; treenerid: Priit Sternhof ja Anatoli Zõbin; noored: Toomas Kaurson ja Stanislav Gruzdev; veteranid: Viktor Semjonov ja Ernst Jürs; võistkonnad: Tamme Auto jalgpallimeeskond ja Kiviõli mälumänguvõistkond.


Anti Ronk


   28 Detsember 2006