www.vnl.ee

Kõva: Eesti sõdurid jätkavad Iraagis mittelahinguliselt

Riigikogus arutati täna öösel Iraagi kutsel Eesti sõdurite jätkamist sealse julgeoleku tagamiseks mittelahinguliselt ja Iraagi valitsuse abistamist ülesehitustöödel.

„Meie kaitsevägede abi ei oma 2009. aastast enam rünnakulist iseloomu vaid aitab Iraagi noortel demokraatlikel institutsioonidel rahus demokraatiat rajada,” ütles Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni liige Kalvi Kõva, kes kuulub Riigikaitsekomisjoni.

Julgeolekukord Iraagis on 2008. aasta jooksul paranenud, Iraagi politsei ja sõjaväe võime oma territooriumil turvalisus tagada on suurenenud, mis võimaldab rahvusvaheliste vägede ümberkorraldamist ning vähendab tunduvalt ohtu meie operatsioonil osalevate kaitseväelaste elule ja tervisele.

Kutse Iraagi valitsuse poolt on esitatud ainult kuuele riigile ja Eestile on suur tunnustus olla valitute seas, mis näitab meie kaitseväelaste väljaõppe kõrget taset. „Vähesena paljudest paluti Eesti jalaväel jätkata julgeoleku tagamist Iraagi ülesehitustöödel, nii nagu „Laulud tähtedega” finaali ei pääse igaüks,” ütles Kalvi Kõva.

Riigikogus läbis täna öösel esimese lugemise eesti kaitseväelaste Iraagi missiooni jätkamise otsuse eelnõu (mis tähendab, et kokku on 2 lugemist).


   11 Detsember 2008